Żegnamy październik

W drugiej połowie października mieliśmy okazję poznać tajniki zdrowia. Obejrzeliśmy film edukacyjny o zbilansowanej diecie dziecka. Dowiedzieliśmy się czym są witaminy i dlaczego warto jeść warzywa i owoce. Rozmawialiśmy z dziećmi o tym, jak ważne jest to co jemy i jak wpływa to na nasze samopoczucie, zdrowie oraz wygląd. Uświadomiliśmy sobie funkcje snu i aktywności fizycznej w naszym życiu. Poznaliśmy tajniki jogi, próbując wykonać 12 podstawowych pozycji.

Dyskutowaliśmy o tym, co powinno znaleźć się na talerzu każdego z posiłków – śniadania, drugiego śniadania, obiadu, podwieczorka i kolacji. Następnie wykonaliśmy prace plastyczne z propozycją każdego z nich. Segregowaliśmy produkty spożywcze wycięte z gazet i wspólnie umieszczaliśmy na planszach z „talerzem zdrowych produktów” lub „talerzem niezdrowych produktów”. Komponowaliśmy również talerz zdrowego posiłku, na którym znalazły się ulubione warzywa i owoce wycięte z papieru. Odpowiedzieliśmy sobie na pytanie „Jak należy dbać o zęby?”. Obejrzeliśmy film edukacyjny o higienie jamy ustnej. Wspólne ułożyliśmy zasady dbania o higienę jamy ustnej. Wykonaliśmy prace plastyczne pt. „ Mój piękny uśmiech”. Zaprojektowaliśmy także własną szczoteczkę do zębów. Braliśmy udział w świetlicowych zawodach sportowych, promujących aktywność fizyczną.

W ostatnim tygodniu października staraliśmy się zrozumieć, dlaczego święto „Wszystkich Świętych” jest tak ważne. Wspominaliśmy swoich bliskich, którzy odeszli. Przygotowaliśmy własne drzewa genealogiczne. Przypominaliśmy sobie zasady zachowania się na cmentarzu. W dniu 28.10.2020 r. odbyła się uroczystość Pasowania uczniów klas pierwszych na świetliczanina. W dniu 30.10.2020 r. w związku z nadchodzącym Świętem Zmarłych wybraliśmy się pod Pomnik Poległych za Ojczyznę, by wspólnie oddać im hołd. Będąc na miejscu zapaliliśmy znicze oraz uczciliśmy minutą ciszy pamięć poległych żołnierzy. Zobacz zdjęcia