Witamy po feriach

Pierwszy tydzień po feriach obfitował w wiele ciekawych wydarzeń świetlicowych. W dniu 18 stycznia 2021 roku obchodziliśmy Dzień Bałwana. Z tej okazji uczniowie wykonali piękne bałwanki z papieru, które zamieszczone na jednej z tablic wprowadzają zimowy klimat do naszej świetlicy.

Następnie w dniu 20 stycznia 2021 roku świętowaliśmy Dzień Wiedzy o Pingwinach. Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się wielu ciekawostek o tych przemiłych stworzeniach, a mianowicie, jakie wyróżniamy gatunki pingwinów, gdzie żyją, co lubią jeść oraz jakie mają przyzwyczajenia. Podsumowaniem zdobytej wiedzy była zabawa w „Prawda – fałsz”, podczas której nasi wychowankowie udowodnili, jak wiele zapamiętali z przeprowadzonych zajęć.

W dniach 21 i 22 stycznia 2021 roku w świetlicy obchodziliśmy Dzień Babci i Dzień Dziadka. Dzieci chętnie opowiadały, jacy są ich dziadkowie i za co ich kochają. Następnie uczniowie wykonali portrety ukochanych babć i dziadków. Wspólnie uczyliśmy się również, jak wykonać piękne, kolorowe kwiaty z bibuły.

Kolejny tydzień upłynął w świetlicy w bardzo przyjaznej atmosferze, a to dlatego, że tematem przewodnim tego tygodnia były „Świetlicowe przyjaźnie”. Podczas zajęć nauczyciel przeczytał dzieciom „Bajkę o dwóch ołówkach” oraz wspólnie rozmawialiśmy o tym, kto to jest prawdziwy przyjaciel, jakie powinien mieć cechy oraz jak wyglądałoby nasze życie bez przyjaźni. Następnie uczniowie wykonali portrety swoich przyjaciół lub ulubionych kolegów/koleżanek. Ponadto wykonaliśmy wielkie „Świetlicowe serce przyjaźni”, które zostało wyklejone z puzzli pomalowanych czerwoną farbą. Dzieciom sprawiło to wiele radości, ponieważ uwielbiają malować farbami.

Pod koniec tygodnia wychowawcy zorganizowali w naszej świetlicy wirtualną lekcję z policjantką z Komendy Powiatowej Policji w Iławie asp. Joanną Kwiatkowską, której tematem przewodnim było przeciwdziałanie agresji, bezpieczeństwo w ruchu drogowym oraz bezpieczne korzystanie z Internetu. Uczniom bardzo się podobało i z pewnością wyszli ze spotkania z myślą, że w życiu warto postępować rozważnie.

W naszej świetlicy nie zabrakło oczywiście aktywności fizycznych w postaci zabaw tanecznych i gimnastyki przy muzyce. Nasi wychowankowie bardzo lubią tańczyć, dlatego królowała gra taneczna „Just dance”, przy której wszyscy doskonale się bawili. Zobacz zdjęcia