Zima w świetlicy

Pierwszy tydzień lutego wprowadził do świetlicy atmosferę najzimniejszej pory roku - zimy. Podczas zajęć, dzieci bliżej przyjrzały się obecnie panującej zimie i poznały wszystkie jej walory. Dzięki obejrzanemu filmowi edukacyjnemu, odpowiedzieliśmy na pytanie: “Skąd bierze się śnieg?”. Świetlice ozdobiły prace plastyczne pt. “Zimowy pejzaż”, które zostały wykonane białą farbą na niebieskim tle. Przy pomocy płatków kosmetycznych oraz brokatu, powstały przepiękne zimowe krajobrazy. Dzieci puściły wodze fantazji, podczas wykonywania wyjątkowych projektów zimowych – czapek oraz wymarzonych łyżew.

Kolejny tydzień lutego wprowadził nas do tematu  “Bezpieczeństwa w sieci”. W dobie pandemii i coraz częstszego spędzania czasu przed komputerem, przypomnienie zasad bezpiecznego korzystania z urządzeń z dostępem do Internetu, okazało się bardzo potrzebne. Dzieci obejrzały cykl filmów “Sieciaki”, dzięki któremu dowiedziały się, jakie zagrożenia płyną z korzystania z sieci. Wychowankowie podzielili się tym, jak spędzają czas w Internecie, tworząc prace plastyczne “na ekranie komputera”. Oglądając prezentację o historii komputerów, dzieci poznały jak powstawały komputery i Internet, a największe zaskoczenie wzbudził wygląd pierwszego na świecie komputera. Staraliśmy się odpowiedzieć na pytanie: czy w przyszłości mogą zastąpić nas komputery lub roboty?

9 lutego w świetlicy obchodziliśmy  Międzynarodowy Dzień Pizzy, dzięki któremu poznaliśmy wiele ciekawostek o tym włoskim przysmaku. Podsumowaniem tego pysznego tematu była praca plastyczna obrazująca kawałek ulubionej pizzy. Natomiast w Tłusty Czwartek, który w tym roku przypadł na 11 lutego,  zgłębiliśmy historię tradycji jedzenia pączków oraz poznaliśmy przysmaki przygotowywane w ten dzień w innych krajach. Powstały smakowicie wyglądające projekty cukiernicze donut’ów oraz pączków. W kolejnych dniach lutego, przyszedł czas na tematy walentynkowe. Rozmawialiśmy o tradycjach walentynkowych oraz o tym, jak obchodzone są walentynki w innych krajach. Staraliśmy się zdefiniować słowa: miłość, przyjaźń i sympatia. Zgodnie z tradycją dzieci przygotowały kartki walentynkowe oraz upominki. Powstały także wyjątkowe serca walentynkowe, wykonane techniką dmuchania farby. Pod koniec tygodnia odbyła się impreza walentynkowa, podczas której atrakcją były nie tylko tańce, ale również fotobudka, która wzbudziła wiele radości. Zobacz zdjęcia