Wiosna tuż, tuż

Miesiąc marzec był dla nas czasem przygotowań do powitania pani Wiosny. Obejrzeliśmy krótki film edukacyjny, dzięki któremu poznaliśmy symptomy nadchodzącej wiosny. Dzieci wskazywały zwiastuny wiosny, które same zauważyły już w swoim otoczeniu. Postanowiliśmy ruszyć trochę głową i podjęliśmy się rozwiązywania wiosennych zagadek, które dzieci losowały z kolorowych kwiatków.

Wspólnie wzięliśmy także udział w świetnej zabawie skojarzeniowej, podając słowa oraz hasła, które kojarzą nam się z nadchodzącą porą roku. Braliśmy również udział w teleturnieju o tematyce wiosennej, jak się okazało, nie było nam potrzebne żadne koło ratunkowe. By na dobre pożegnać zimę a powitać wiosnę, przygotowaliśmy Marzannę ze słomy oraz kolorowej bibuły. Nasi wychowankowie uwielbiają wykonywać przeróżne prace plastyczne, dlatego naszą świetlice ozdobiły przepiękne bociany, biedronki oraz fruwające jaskółki. Przy pomocy farb oraz folii bąbelkowej powstawały wiosenne drzewa. Ostatnie dni marca minęły nam w atmosferze zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Nasze świetliki wykonały ogromną pisankę z papieru oraz małe kurczaczki. Przy pomocy papieru scratch dzieciom udało się wydrapać wyjątkowo piękne i oryginalne pisanki. Zobacz zdjęcia