Witamy maj

Minione tygodnie w naszej świetlicy były wypełnione wieloma ciekawymi wydarzeniami. Królowały ulubione przez dzieci aktywności fizyczne, takie jak zabawy ruchowe, zabawy taneczne przy muzyce oraz gry i zabawy zespołowe na świeżym powietrzu. Wspólnie wywoływaliśmy również mocno spóźnioną w tym roku Panią Wiosnę poprzez wykonanie wiosennych prac plastycznych - kolorowych kwiatów i motyli.

 

Majowe Święta Narodowe spowodowały, że w naszej świetlicy zapanował patriotyczny klimat. W ramach zajęć edukacyjno - patriotycznych przypomnieliśmy sobie wiersz W. Bełzy pt. „Kto Ty jesteś?”, poznając znaczenie kolorów na polskiej fladze. Obejrzeliśmy film edukacyjny o symbolach narodowych, a także rozwiązywaliśmy quiz interaktywny, sprawdzający wiedzę o naszym kraju. Poznaliśmy historię oraz znaczenie dokumentu, jakim jest Konstytucja Trzeciego Maja, a z biało - czerwonych klocków wafli ułożyliśmy flagę Polski. W ramach zajęć plastycznych wykonaliśmy kotyliony małego patrioty, flagę Polski malowaną farbami oraz wyklejaliśmy kontury naszego kraju za pomocą bibuły w kolorze barw narodowych.

 

W dniu 4 maja obchodziliśmy Dzień Strażaka. Z tej okazji rozmawialiśmy o tym, jak bardzo niebezpiecznym i odpowiedzialnym zajęciem jest zawód strażaka. Wspólnie określiliśmy cechy, jakimi powinien wyróżniać się każdy strażak. Święto to było doskonałą okazją do tego, aby porozmawiać o ogniu i zagrożeniach, jakie za sobą niesie ten żywioł. W ramach działań prewencyjnych obejrzeliśmy bardzo przydatne filmy edukacyjne z zakresu bezpieczeństwa przeciwpożarowego. Podsumowaniem zajęć było wcielenie się uczniów w małych pomocników strażaków poprzez wykonanie strażackich zadań.

 

Z okazji Dnia Bibliotekarza i Bibliotek, który przypada w dniu 8 maja, odwiedziliśmy bibliotekę szkolną, gdzie panie bibliotekarki przybliżyły naszym wychowankom pracę nauczyciela biblioteki, przypomniały jak należy dbać o książki oraz przeprowadziły warsztaty prawidłowego obkładania książek. Na zakończenie zajęć każdy z uczniów otrzymał upominek w postaci książki, którą mógł samodzielnie opieczętować pieczątką naszej szkoły. Nawiązując do tego święta w świetlicy rozmawialiśmy o ulubionych książkach oraz o tym, jak ważną rolę w życiu człowieka pełnią. Dowiedzieliśmy się, jakie cechy powinien posiadać pisarz, a za pomocą quizu sprawdziliśmy, czy bylibyśmy autorami bestsellerów. Obejrzeliśmy film edukacyjny na temat powstawania książki oraz wykonaliśmy okładkę do książki według własnego pomysłu, przedstawiając później jej historię.

 

W dniach 4-7 maja w świetlicy odbył się konkurs plastyczny na najładniejszą zakładkę do książki. Wzięło w nim udział 26 uczniów. Wyłoniono następujących zwycięzców:

I miejsce - Aleks Nastaj kl. Ib
II miejsce - Laura Mućka kl. IIb
III miejsce - Anna Wróblewska kl. IIIb

 

Wyróżnienia otrzymali:

Oliwia Chrostek kl. Ia
Nadia Wiśniewska kl. Id
Marysia Jachowska kl. IIb

 

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy!

 

W naszej świetlicy podczas zajęć poruszyliśmy temat Dnia Pracowników Służby Zdrowia. Dowiedzieliśmy się kim jest pracownik służby zdrowia i na czym polega jego praca, a także do czego służą niektóre przedmioty wykorzystywane w codziennej pracy lekarza oraz pielęgniarki. Na koniec wykonaliśmy ogromne serce z odbitych dłoni naszych wychowanków, jako podziękowanie, które niedługo zostanie przekazane w ręce naszych bohaterów, jakimi są pracownicy służby zdrowia. Zobacz zdjęcia