To był maj...

Maj był dla nas miesiącem bardzo aktywnym. Dzięki filmom edukacyjnym oraz prezentacji poznaliśmy najpiękniejsze miasto leżące nad zatoką, czyli Gdańsk, a także malowniczo położone Zakopane. Dzieci poznały najsłynniejsze turystyczne atrakcje występujące w tych miastach, a także stroje prawdziwego górala i góralki. Wykonaliśmy rewelacyjne prace plastyczne, przedstawiające wybrane przez dzieci miejsce, które najbardziej chciałyby zobaczyć w przyszłości.

Kolejnym ciekawym tematem, który zagościł w naszej świetlicy był temat hobby. Po wspólnych rozmowach okazało się, że nasi wychowankowie mają niezwykle ciekawe zainteresowania i są bardzo aktywni. Wspólnie obejrzeliśmy film edukacyjny dot. propozycji spędzania wolnego czasu.

20 maja obchodząc Dzień Pszczół, dowiedzieliśmy się nieco więcej, na temat życia naszych małych bzyczących przyjaciół. Film edukacyjny wyjaśnił nam jak wielką rolę odgrywają w naszym życiu oraz jak możemy zadbać o to, by pomóc im, szczególnie w tym letnim czasie. Podczas wspólnej zabawy ruchowej „Ciepło, zimno” wcieliliśmy się w rolę pszczół, które poszukiwały w świetlicy kolorowych kwiatów.

21 maja obchodziliśmy w świetlicy Światowy Dzień Kosmosu. Z tej okazji odbyły się interesujące i inspirujące zajęcia o tematyce kosmicznej. Dzieci zgłębiały na nich tajemnice wszechświata, dowiedziały się, m.in. jak wygląda mycie zębów na statku kosmicznym oraz jak spożywa się posiłki w przestrzeni kosmicznej. Na rozgrzewkę przed udziałem w teleturnieju rozwiązywaliśmy kosmiczne zagadki. Z bardzo wysokim wynikiem zakończyliśmy teleturniej. Nie zabrakło również zabawy ruchowej w „zastygające planety”, która przysporzyła nam wiele uśmiechu. Podczas zajęć plastycznych nasi wychowankowie malowali farbami układ słoneczny na folii stretch, a także śpiewali kosmiczne piosenki. Konstruowaliśmy także własną rakietę kosmiczną. Było nieZIEMSKO.

Dzień Mamy, który obchodziliśmy w świetlicy był dla nas dniem bardzo wyjątkowym. Rozmawialiśmy o naszych mamach oraz o tym za co je kochamy. Wspólnie śpiewaliśmy piosenki i malowaliśmy portrety naszych mam.

Z okazji Dnia Dziecka w świetlicy zapanowała atmosfera kinowa. Przy pomocy naszego świetlicowego rzutnika zostały wyświetlone filmy i seriale wybrane przez dzieci. W przerwach od oglądania braliśmy udział w szalonych zabawach ruchowych, których głównym bohaterem był balon. Każde z dzieci w dniu swojego święta, zostało obdarowane balonem oraz słodkościami.

W czerwcu poruszyliśmy temat praw i obowiązków dziecka. Dzięki filmom UNICEF nasi wychowankowie mogli zobaczyć, jak wygląda dzień z życia ich rówieśnika, który uczęszcza do szkoły w Mali. Każde z dzieci powiedziało czego życzy dzieciom, które uczą się w tak trudnych warunkach. Życzenia wypowiedziane przez dzieci były bardzo wzruszające i pokazały, że ich serca są pełne dobroci i miłości. Zobacz zdjęcia