Gramy wspólnie dla WOŚP!

Gramy wspólnie dla WOŚP! Działamy wielotorowo 🙂 Dzięki zorganizowanej przez naszą prężnie działającą Radę Rodziców akcji pt. "Dzień Popcornu", która odbyła się w szkole w przedostatni dzień przed feriami, udało nam się zebrać całkiem pokaźną kwotę pieniędzy ! Datki można było też wrzucać do szkolnej puszki podczas zebrań z rodzicami oraz wpłacać wirtualnie na konto e- skarbonki. Finalnie do puszki uzbieraliśmy 1360,63zł, a do e-skarbonki wpłynęło 773zł, co razem daje wspaniały wynik 2.133,63zł !!!!!!!! Bardzo dziękujemy w imieniu WOŚP, RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ :-)))

Bal Karnawałowy klas I-III

Galeria zdjęć

Karnawał to miła, szalona, pełna wrażeń, kolorów i dźwięków tradycja. Jak co roku, 20 stycznia, uczniowie najmłodszych klas naszej szkoły wzięli udział w balu karnawałowym. Pięknie udekorowana sala gimnastyczna stworzyła karnawałowy klimat. Wśród uczestników trudno było rozpoznać uczniów. Rodzice zadbali o wspaniałe stroje, które umożliwiły dzieciom wcielenie się w ulubionych bohaterów. Prowadzący animatorzy zachęcali do tańca i zabawy. Były pociągi, korowody, kółeczka, tańce w parach i indywidualne. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości. Zresztą zobaczcie sami.

Nabór uzupełniający do klasy I - o profilu pływackim

im. Polskich Olimpijczyków w Iławie

ogłasza nabór uzupełniający do klasy I

o profilu pływackim

Test sprawdzający poziom umiejętności kandydatów odbędzie się 18.01.2023(środa) o godzinie 15.30 na basenie w Iławie.

Zadania testowe:

1. Skok do wody głębokiej z deską (basen sportowy)

2. Przepłynięcie 25m(basen sportowy) za pomocą naprzemianstronnej pracy nóg na brzuchu (nogi do kraula)

3. Przepłynięcie 25m(basen sportowy) za pomocą naprzemianstronnej pracy nóg na plecach (nogi do stylu grzbietowego)

4. Wyłowienie z dna basenu 1 przedmiotu i przepłynięcie co najmniej 3m pod wodą(basen rekreacyjny- głębokość 115cm)

Zgłoszenia uczniów-kandydatów przez rodziców, proszę składać w sekretariacie szkoły do dnia 16.01.2023r (poniedziałek). Druki do pobrania w sekretariacie.

Konkurs "Pingwin" z języka angielskiego

Jesteśmy bardzo dumni z osiągnieć uczniów naszej szkoły w ogólnopolskim konkursie z języka angielskiego PINGWIN.

Mikołaj Kulesza z klasy 8e zdobył I miejsce w Polsce – specjalny tytuł laureata

Franciszek Pachniewski z klasy 8f zdobył III miejsce w Polsce – tytuł laureata

Maja Seroka z klasy 5c zdobyła V miejsce w Polsce – tytuł laureata

GRATULUJEMY!!!

Opiekunem wszystkich ww. uczniów jest pani Hanna Nowicka.

Nauka języka polskiego jako obcego dla dziecka i dorosłego.

WMODN w Elblągu udostępnia cykl lekcji "Nauczanie języka polskiego jako obcego", które adresowane są do dorosłych i dzieci narodowości ukraińskiej. Zamieszczony materiał to samouczek języka polskiego opracowany przez metodyka języka polskiego panią Edytę Meredyk-Szczesiak i nauczycielkę języka ukraińskiego Danutę Kiszenia-Hnatiuk.

W scenkach wystąpili uczniowie Szkoły Podstawowej we wsi Toprzyny. Zapraszamy do wykorzystania zamieszczonych materiałów.

Link do samouczka