Zbiórka darów dla Domu Dziecka w Pacółtowie

W świetlicy szkolnej chcielibyśmy uczyć dzieci odpowiedzialności, poczucia troski za los innych oraz bezinteresownej pomocy będącym w potrzebie. Nie jest istotą rzeczy, czy jest to koleżeńska pomoc podczas odrabiania pracy domowej w świetlicy, czy zbiórka karmy dla lokalnego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt, tylko inicjowanie, rozwijanie empatii i chęci pomocy innym.

Z inicjatywy świetliczan, przy wsparciu wychowawców oraz przy zaangażowaniu klas IV-VI (pod opieką p. Kamili Makoś) od 04.12.2017 do 16.01.2018 miała miejsce już poraz trzeci w naszej szkole, zbiórka darów dla Domu Dziecka w Pacółtowie.  W tym roku zwróciliśmy się z prośbą do dyrektor placówki – pani Małgorzaty Wojnarowicz o podpowiedź, która pomogła nam i ukierunkowała naszą docelową zbiórkę.

Dom dziecka jest placówką całodobową i jak w każdym domu, wszystko kiedyś się kończy, zużywa, niszczy i podlega wymianie. W tym roku mieliśmy możliwość obdarować podopiecznych tej placówki zebranymi darami: sokowirówka, ręczniki, pościele, koce, poduszki, środki higieny osobistej, plastikowe miski i słodycze.

Wszystkim darczyńcom, ludziom o wielkich sercach serdecznie dziękujemy, prosimi i przypominamy nasze motto: „Za rok ponownie, jeszcze bardziej się mobilizujemy i pomagamy innym w potrzebie - każdy może trochę, a wspólnie możemy całkiem wiele”.

Justyna Klimek

SERDECZNIE  DZIĘKUJEMY  ZA  OKAZANE WSPARCIE!