DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA I ANDRZEJKI W ŚWIETLICY

W poniedziałek (26.11) obchodziliśmy w świetlicy Dzień Pluszowego Misia. Dzieci wykonały prace plastyczne oraz misie z papieru metodą origami. Tego dnia w świetlicy dzieci wzięły udział w wielu zabawach ruchowych, zawodach sportowych, a na koniec miały relaksacyjną minutę na dywanie.

Przez następne kilka dni rozmawialiśmy o tradycjach oraz zwyczajach andrzejkowych i przede wszystkim bardzo dobrze się bawiliśmy. Dzieci uczestniczyły w zabawach andrzejkowych z chustą animacyjną oraz wykonały prace plastyczne-  kapelusz czarownicy i klucz. Wspólnie z dziećmi udekorowaliśmy nimi salę.

Andrzejki to czas wróżb i zabaw. Nie mogło ich zabraknąć również w naszej świetlicy. 29 listopada odbyła się w świetlicy zabawa andrzejkowa. Na początku Panie wyjaśniły dzieciom czym są tradycje andrzejkowe oraz żeby wróżby traktować z przymrużeniem oka. Rozmawialiśmy również o bezpieczeństwie w trakcie zabawy. Zabawę rozpoczęliśmy wspólnym tańcem , a następnie wróżbami takimi jak: wróżba z butami, nakłuwanie serca, czarodziejskie gwiazdy oraz wiele innych. W trakcie tańca odbyło się kilka konkursów , a na koniec czas umilił nam słodki poczęstunek. Zobacz zdjęcia

Wychowawcy świetlicy: K. Zdziebłowska, K. Kasak, A.Melka, K. Górska