W oczekiwaniu na zimę…

Chociaż za oknami brak śniegu my  już nie możemy się jej doczekać, dlatego też w minionym tygodniu w świetlicy nie zabrakło rozmów o tej pięknej, ale zimnej porze roku. Dzieci wypowiadały się jak wyobrażają sobie tegoroczną zimę. Mówiliśmy jak należy ubierać się tej pory roku i dbać o siebie by nie zachorować. Rozmawialiśmy o zwierzętach w czasie zimy - w jaki sposób spędzają zimę w lesie, zoo oraz które ze zwierząt zapadają w stan hibernacji. Rozmawialiśmy też o ptakach, które odlatują na zimę z naszego kraju, a które zostają i jaki im możemy pomóc. Dzieci wykonały wiele ciekawych prac plastycznych m.in. kolorowały ptaki, robiły renifery i świąteczne dzwonki z kolorowego papieru, zimową chmurkę. Wykonały też elementy dekoracji zimowej do naszej świetlicy- śnieżynki i gwiazdki.

W czwartek 13.12.18 w świetlicy odbył się kiermasz świątecznych babeczek. Dzieci, które były w tym dniu w świetlicy miały okazję dekorować babeczki. Sprawiło im to wiele radości. Chętnie, z wielkim zaangażowaniem i pomysłowością powstawały kolorowe dekoracje na babeczkach. Dzieci dumnie prezentowały swoje babeczki kupującym i bardzo szybko sprzedały wszystkie babeczki. Był to słodki i kolorowy dzień w świetlicy, a babeczki wyglądały przepięknie i smacznie. Dziękujemy wszystkim którzy zakupili babeczki. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na nagrody dla dzieci i doposażenie świetlicy.

Nie zabrakło również czasu na zabawy integracyjne, swobodną zabawę, wspólne śpiewanie kolęd i pastorałek oraz odrabianie lekcji. Zobacz zdjęcia

Wychowawcy świetlicy:                                                                  K. Zdziebłowka, A. Melka, K. Górska, K. Kasak