PAŹDZIERNIK W ŚWIETLICY

Październik w świetlicy szkolnej rozpoczął się pod hasłem: ,,Październik miesiącem dobroci dla zwierząt”.4 października przypada Światowy Dzień Zwierząt, dlatego w pierwszym tygodniu października rozmawialiśmy wyłącznie o zwierzętach. Dzieci opowiadały o swoich pupilach i o tym, jak należy o nie dbać. Czytaliśmy bajki i wiersze o zwierzętach, a także rozwiązywaliśmy zagadki tematyczne. Stworzyliśmy świetlicowe zoo z papierowych talerzyków oraz lepiliśmy zwierzęta z plasteliny.

Przez cały tydzień trwał konkurs plastyczny pt. ,,Moje ulubione zwierzę”. Celem konkursu było narysowanie ulubionego zwierzęcia. W konkursie wzięło udział 38 uczniów ( klasy I- 12 uczniów, klasy II – 15 uczniów, klasy III – 4 uczniów i z klas starszych – 5 uczniów). Technika wykonania prac była dowolna. Biorąc pod uwagę kreatywność i dokładność wykonania, wyróżniono następujące prace:

Klasy I :

I miejsce - Aurelia Fafińska kl. I c

II miejsce – Alicja Ołdak kl. I c

III miejsce – Maja Mróz kl. I a

Klasy II :

I miejsce – Filip Muzykant kl. II b

II miejsce – Aniela Zielińska kl. II b

III miejsce – Anna Wróblewska kl. II b

Klasy III:

I miejsce - Lena Klukowska kl. III c

II miejsce – Antonina Maciejko kl. III c

III miejsce – Zuzanna Treder kl. III c

Klasy starsze:

I miejsce – Sylwia Zielińska kl. IV b

II miejsce – Aleksandra Ołdak kl. IV b

III miejsce – Maja Cieciuch kl. IV a

Bardzo ciekawą lekcją było spotkanie z inspektorem Iławskiego Towarzystwa Ochrony Zwierząt ,,Patrol Interwencyjny” , którym jest nasza wychowawczyni świetlicy Pani Anna Melka. Uczniowie mieli możliwość zobaczyć prezentację i dowiedzieć się, jak pomóc bezdomnym zwierzętom oraz jak odpowiednio dbać o swoje zwierzaki. Dowiedzieli się również, gdzie można zgłaszać wszelkie zaniedbania ze strony właścicieli zwierząt.

4 października odbył się IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. W świetlicy szkolnej nie mogło zabraknąć gier i zabaw związanych z tabliczką mnożenia. Dzieci mogły zagrać w gry z wykorzystaniem Kart Grabowskiego oraz kodowania z tabliczką mnożenia.

W ubiegłym tygodniu rozmawialiśmy o Dniu Edukacji Narodowej. Uczniowie wykonali piękne laurki dla swoich nauczycieli oraz kwiaty z bibuły dla pracowników szkoły. Nie zabrakło również zabaw ruchowych, zagadek, gier planszowych oraz spacerów.Zobacz zdjecia