Dary jesieni

W ubiegłym tygodniu tematem przewodnim naszych rozmów były dary jesieni. Spacerując, zebraliśmy liście, z których stworzyliśmy piękne prace plastyczne takie, jak: niepowtarzalne jesienne ludziki oraz prace techniką frotażu. Malowaliśmy również farbami jesienne drzewa.

Dzięki bardzo ciekawie zorganizowanej zabawie, dzieci mogły dowiedzieć się, jak zachowywać się w kinie, operze oraz w samolocie. Poznały również cyfry rzymskie. Uczniowie w ubiegłym tygodniu robili pyszne zdrowe surówki z marchewki, które wcześniej kupowali w sklepie samoobsługowym.

Zajęcia czytelnicze w tym tygodniu nadal dotyczyły zwierząt, ze względu na szczególny miesiąc jakim jest październik. 25 października obchodziliśmy przecież ,, Dzień Kundelka”     i ,,Dzień Ustawy o Ochronie Zwierząt”. Z tej okazji nasza wychowawczyni, która jest inspektorem Iławskiego Towarzystwa Ochrony Zwierząt ,,Patrol Interwencyjny”, przedstawiła uczniom prezentację multimedialną dotyczącą tej ustawy.

Ostatni tydzień umiliły nam spacery, zabawy ruchowe w świetlicy i na boisku szkolnym oraz wizyta w księgarni i w Miejskiej Bibliotece dla dzieci. Zobacz zdjecia