Święto Niepodległości

Miniony tydzień w świetlicy szkolnej został poświęcony obchodom Święta Niepodległości. Nasi uczniowie, jak przystało na małych patriotów, kolorowali godło Polski oraz wyklejali plasteliną polską flagę.  Wspólnie obejrzeliśmy film pt. „Symbole narodowe” i uczyliśmy się piosenki „Co to jest niepodległość?”. Ważnym elementem była też praca z mapą naszego kraju. Dzieci poznały polskie województwa i największe miasta, a potem wyszukiwały je na mapie. Wychowankowie brali udział w teście na uważność, dzięki któremu dowiedzieli się wiele ciekawych faktów na temat odzyskania przez Polskę niepodległości.

10 listopada obchodziliśmy Święto Jeża. Z tej okazji nasi wychowankowie uczestniczyli w zajęciach poświęconych tym niezwykłym zwierzętom. Dowiedzieli się jakie są gatunki jeży, czym żywi się jeż, ile ma kolców oraz gdzie mieszka. Wykonali też pracę plastyczną polegającą na narysowaniu jeża po śladzie i pokolorowaniu go. Zobacz zdjęcia