Historia lubi się powtarzać - rok szkolny 2016/2017

28 kwietnia 2017 roku w Samorządowej Szkole Podstawowej nr 3 w Iławie młodzi aktorzy z Dziecięcego Kółka Teatralnego „Pierrot” pod opieką pań, Edyty Meredyk-Szczesiak i Doroty Świtaj, oraz szkolny chór „Tęczowe nutki” prowadzony przez panią Alinę Jasińską, zaprezentowali uczniom szkoły inscenizację muzyczno-teatralną z okazji Święta Narodowego Trzeciego Maja. Całość rozpoczęła Julia Konkol z klasy VIe, śpiewając piosenkę z repertuaru Ireny Santor „Powrócisz tu”. Następnie zaczął się spektakl.

Na scenie pojawiła się współczesna rodzina, która mieszka w Warszawie: tata, mama i dwoje dzieci. Jest sobota 3 maja. Matka i dzieci wychodzą na plac Zamkowy, zobaczyć, jak stolica świętuje kolejną rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. Ojciec zostaje w domu. Zasypia i przenosi się do roku 1791. Spotyka się z królem Stanisławem Augustem Poniatowskim i posłami Sejmu Wielkiego: Stanisławem Staszicem, Stanisławem Małachowskim, Hugonem Kołłątajem i Ignacym Potockim. Bierze udział w obradach sejmu i uczestniczy w pracach nad powstaniem konstytucji, która ma ocalić Polskę. Ze snu budzi go powracająca ze spaceru rodzina. Ojciec opowiada im swoje senne przeżycia, ale nikt nie chce w nie uwierzyć.

Spektakl zakończyła piosenka „Tango na głos, orkiestrę i jeszcze jeden głos” w wykonaniu trzech wokalistek: Julii Konkol z klasy VIe, Katarzyny Zglińskiej z klasy VIe, Wiktorii Knowskiej z klsy VId. Całość uatrakcyjniła odpowiednio dobrana muzyka oraz piękna, stylowa dekoracja, którą przygotowała pani Joanna Sierzputowska. Scenografię i kostiumy do przedstawienia sporządziły opiekunki kółka, którym pomagali rodzice młodych aktorów.

Spektakl wzbudził wielki aplauz wśród widzów.

W obsadzie przedstawienia znaleźli się:

Tytus Bortkiewicz  kl. Vb, Wiktoria Zecha  kl. Vb, Magdalena Jankowska  kl. Vb,  Mikołaj Sowa  kl. Vb, Michał Dzido  kl. Vb, Alicja Zażdżyk  kl. Vb, Maria Gdula  kl. VIe, Karolina Etmańska  kl. VIe, Julia Szczepańska  kl. Vc.

W chórze wystąpiły:

Julia Wojtiuk kl. Vd, Karolina Jadanowska kl. Vd, Martyna Połeć kl. Ve, Julia Gutkowska kl. Vc, Wiktoria Brzóska kl. VId, Martyna Pawlak  kl. VId, Joanna Heyda kl. VIc, Nikola Sołobodowska kl. VIc, Oliwia Gęstwicka kl. VIc, Aleksandra Stadnicka kl. VIf, Alicja Żubertowska kl. Vb, Alicja Zażdżyk kl. Vb, Paulina Cichowska kl. Vb, Amelia Michalewska kl. Vb, Anna Dąbrowska kl. IVb, Nicola Banaszek kl. IVb, Antonina Dąbrowska kl. IVb, Julia Krajziewicz kl. IVb, Pola, Nastaj kl. IVb, Amelia Licznerska kl. IVb, Amelia Jurkowska kl. IVb, Oliwia Wołowiec kl. IVb, Zofia Kwietko-Bębnowska kl. IVc, Wiktoria Wernerowicz kl. IVc, Zuzanna Tęcza kl. IVc, Klaudia Sowa kl. IVc, Zuzanna Gabriel kl. IVc, Kinga Grzywacz kl. IVe.