Kobiety małe i duże

W ubiegłym tygodniu w świetlicy szkolnej obchodziliśmy kilka bardzo ważnych świąt. Między innymi był to Dzień Dentysty, który przypada 5 marca. Omawialiśmy zasady higieny jamy ustnej, wspólnie układaliśmy receptę na piękny uśmiech, a dzieci wykonały pracę plastyczną pt. „Zdrowe zęby". 6 marca obchodziliśmy Dzień Olimpijczyka. Jest to dla nas bardzo ważne święto, ponieważ patronem naszej szkoły są Polscy Olimpijczycy. Uczniowie poznali dyscypliny sportowe, historię tego święta oraz symbol olimpijski, a także wykonali pracę plastyczną pt. „Koła olimpijskie". Tego dnia odbyły się w świetlicy zawody sportowe – „Mini Igrzyska Olimpijskie". Uczniowie podzieleni na drużyny wykonywali różne zadania. Zwycięska drużyna otrzymała nagrody.

Czytaj więcej: Kobiety małe i duże

W trosce o zdrowie

Ubiegły tydzień w świetlicy szkolnej poświęcony był tematom związanym ze zdrowiem. Uczniowie dowiedzieli się jakie witaminy są najważniejsze dla naszego organizmu oraz w jakich produktach spożywczych możemy je znaleźć. Podczas zajęć rozmawialiśmy również na temat zdrowego stylu życia oraz co należy robić, aby być zdrowym. Dzieci wykonały prace plastyczne związane z tematyką zdrowotną, a mianowicie zaprojektowały własną śniadaniówkę, zilustrowały zdrowy styl życia, a za pomocą farb namalowały owoce i warzywa.

Czytaj więcej: W trosce o zdrowie

Dbamy o zwierzęta

Ostatni tydzień w świetlicy szkolnej był poświęcony zwierzętom. Nasi wychowankowie poznali przedstawicieli zwierząt domowych oraz różne rasy psów. Kodowali obrazki przedstawiające zwierzęta oraz rozwiązywali zagadki o nich.

Czytaj więcej: Dbamy o zwierzęta

Świetlicowe przyjaźnie

W ubiegłym tygodniu tematem przewodnim w świetlicy szkolnej były świetlicowe przyjaźnie. Uczniowie rozmawiali o różnicy między koleżeństwem, a przyjaźnią. Dowiedzieli się kim był św. Walenty, zapoznali się z tradycją Walentynek i ich patronem oraz jak to święto obchodzone jest w innych krajach. Dzieci wykonały walentynkowe upominki - misie i pudełeczka w kształcie serca.

Czytaj więcej: Świetlicowe przyjaźnie

Bezpieczne ferie

Ostatni tydzień przed feriami w świetlicy szkolnej poświęcony był w głównej mierze bezpieczeństwu dzieci w czasie zimowego wypoczynku. Naszą świetlicę odwiedzili goście w osobach policjantki i policjanta z Komendy Powiatowej Policji w Iławie. Funkcjonariusze przekazali naszym wychowankom informacje na temat bezpieczeństwa w domu oraz podczas zabaw na śniegu i lodzie. Przypomnieli również numery telefonów alarmowych do służb ratunkowych. Uzupełnieniem wizyty policjantów było przedstawienie dzieciom za pomocą ilustracji różnego rodzaju zagrożeń oraz rozmowa na temat zasad bezpiecznego korzystania z internetu.

Czytaj więcej: Bezpieczne ferie