Święto Niepodległości

Miniony tydzień w świetlicy szkolnej został poświęcony obchodom Święta Niepodległości. Nasi uczniowie, jak przystało na małych patriotów, kolorowali godło Polski oraz wyklejali plasteliną polską flagę.  Wspólnie obejrzeliśmy film pt. „Symbole narodowe” i uczyliśmy się piosenki „Co to jest niepodległość?”. Ważnym elementem była też praca z mapą naszego kraju. Dzieci poznały polskie województwa i największe miasta, a potem wyszukiwały je na mapie. Wychowankowie brali udział w teście na uważność, dzięki któremu dowiedzieli się wiele ciekawych faktów na temat odzyskania przez Polskę niepodległości.

10 listopada obchodziliśmy Święto Jeża. Z tej okazji nasi wychowankowie uczestniczyli w zajęciach poświęconych tym niezwykłym zwierzętom. Dowiedzieli się jakie są gatunki jeży, czym żywi się jeż, ile ma kolców oraz gdzie mieszka. Wykonali też pracę plastyczną polegającą na narysowaniu jeża po śladzie i pokolorowaniu go. Zobacz zdjęcia

W świecie baśni i bajek

Magia i niezwykły świat przedstawiony w bajkach oraz baśniach rozwija wyobraźnię dziecka oraz ma wpływ na postrzeganie świata przez najmłodszych. W ubiegłym tygodniu zajęcia w świetlicy szkolnej dotyczyły baśni i bajek. Codziennie uczniowie mogli posłuchać baśni i bajek czytanych przez wychowawców świetlicy oraz wspólnie oglądali ulubione bajki. 5 listopada obchodziliśmy Dzień Postaci z Bajek. Tego dnia uczniowie rysowali swoje ulubione postacie z bajek. Został także zorganizowany konkurs plastyczny pt. ,,W świecie baśni”. Jego celem było zilustrowanie wysłuchanej baśni braci Grimm pt. „Białośnieżka i Różyczka”. Technika wykonania prac była dowolna. Biorąc pod uwagę estetykę wykonania pracy, zgodność z tematyką  baśni oraz kreatywność przydzielono następujące miejsca:

Czytaj więcej: W świecie baśni i bajek

Podsumowanie zbiórki darów dla schroniska dla zwierząt w Iławie

Przez cały październik w świetlicy szkolnej zbieraliśmy dary dla schroniska dla zwierząt w Iławie. Dzięki zaangażowaniu rodziców, uczniów i nauczycieli udało nam się zebrać sporą ilość karmy dla psów i kotów, misek, koców oraz smyczy. 12 listopada pracownicy iławskiego schroniska odwiedzili świetlicę szkolną z prezentacją na temat ich codziennej pracy. Przedstawili też psy i koty czekające na adopcję. Uczniowie mieli okazję poznać Iwę – suczkę adoptowaną ze schroniska, która pokazała kilka sztuczek.

Dziękujemy za zaangażowanie w akcję, dzięki której wspólnie pomogliśmy bezdomnym zwierzętom. Zobacz zdjecia

Pasowanie na świetliczanina

W poniedziałek, 28 października w świetlicy szkolnej odbyło się pasowanie na świetliczanina. Uroczystość rozpoczęła kierownik świetlicy – Maria Marciniak. Przywitała dyrektor szkoły Grażynę Stolarską oraz wicedyrektor Katarzynę Grabkowską i zaprosiła do obejrzenia krótkiego programu artystycznego, przygotowanego przez uczennice z klasy III.

Czytaj więcej: Pasowanie na świetliczanina

Dary jesieni

W ubiegłym tygodniu tematem przewodnim naszych rozmów były dary jesieni. Spacerując, zebraliśmy liście, z których stworzyliśmy piękne prace plastyczne takie, jak: niepowtarzalne jesienne ludziki oraz prace techniką frotażu. Malowaliśmy również farbami jesienne drzewa.

Czytaj więcej: Dary jesieni

W zdrowym ciele zdrowy duch!

W minionym tygodniu podczas zajęć w świetlicy szkolnej rozmawialiśmy głównie  o zdrowiu i odpowiednim odżywianiu. Przypomnieliśmy, jak należy ubierać się jesienią oraz co należy jeść, by zdrowo się odżywiać. Wykonaliśmy prace plastyczne przedstawiające jesienni ubiór oraz piramidy żywieniowe. Uczniowie uczęszczający do świetlicy dowiedzieli się też skąd biorą się perły oraz jak odróżnić prawdziwą perłę od sztucznej. Nie zabrakło zabaw na dywanie oraz zajęć czytelniczych.

Czytaj więcej: W zdrowym ciele zdrowy duch!