Akcja "Żonkile"

 

20 kwietnia nasza świetlica włączyła się do akcji „Żonkile”, upamiętniającej Powstanie w Getcie Warszawskim, które odbyło się 19.04.1943r. Z tej okazji poznaliśmy bliżej historię tamtych dni, obejrzeliśmy film „Nie było żadnej nadziei..” oraz wykonaliśmy piękne żonkile.

Zobacz zdjęcia

„Różni, ale równi” - Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Dzień ten został ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ i ma na celu propagowanie wiedzy na temat zjawiska autyzmu. W dniu 4 kwietnia dzieci uczęszczający do naszej świetlicy wzięły udział w obchodach tego święta. Podczas zajęć obejrzeliśmy film edukacyjny wprowadzający do tematyki autyzmu, którego celem było podniesienie świadomości oraz budowanie zrozumienia i akceptacji dla osób zmagających się z tym zaburzeniem na co dzień. W ramach zajęć plastycznych wykonaliśmy symboliczne plakaty, jako znak solidarności z osobami z autyzmem. Wspieramy!

Zobacz zdjęcia

Walentynkowa fotobudka

Zobacz więcej zdjęć

14 lutego 2022 roku w naszej szkole obchodziliśmy wesołe Walentynki. Specjalnie na tę okazję Panie pracujące w świetlicy szkolnej przygotowały walentynkową fotobudkę. Każdy chętny mógł  skorzystać z licznych rekwizytów i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. To był kolorowy, miłosny i wesoły dzień, pełen ciepłych uczuć i pozytywnych emocji.

Bezpieczne ferie - spotkanie on-line z policjantką

Dbając o bezpieczeństwo naszych uczniów w czasie zbliżających się ferii zimowych wychowawcy świetlicy zorganizowali w dniu 20.01.2022r. spotkanie online z policjantką z Komendy Powiatowej Policji w Iławie st. asp. Joanną Kwiatkowską. Pani policjantka przypomniała dzieciom o zagrożeniach czyhających  w trakcie ferii zimowych, powiedziała również jak ich uniknąć. Omówiła z uczniami zasady bezpieczeństwa podczas uprawiania sportów zimowych i zabaw na świeżym powietrzu, przypomniała zasady postępowania wobec osób nieznajomych: „Nie ufaj”, „Nie rozmawiaj”. Zwróciła również uwagę na zasady właściwego zachowania się na drodze, będąc pieszym uczestnikiem ruchu drogowego. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek zaproszonego gościa.

Kiermasz świąteczny

Każdy ma coś, co może dać innym”               Zobacz więcej zdjęć

 

W dniach 15 i 16 grudnia 2021 roku odbył się w naszej szkole Kiermasz Świąteczny zorganizowany przez Świetlicę szkolną i Radę Rodziców. W czasie kiermaszu można było nabyć pierniczki, mikołaje, bombki i inne ozdoby świąteczne wykonane przez uczniów, rodziców oraz nauczycieli naszej szkoły. Łącznie zebrano kwotę1570 zł. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na wyposażenie świetlicy. Wszystkim osobom, które włączyły się w organizację kiermaszu oraz wsparły nas w postaci darowanych fantów na kiermasz, serdecznie DZIĘKUJEMY!

Mikołajki

Więcej zdjęć

6 grudnia 2021 roku naszą świetlicę odwiedził Święty Mikołaj. Dzieci przywitały go wesołą piosenką. Każdy z uczniów odbył z Mikołajem krótką rozmowę o swoim zachowaniu. Nie obyło się bez wspólnej wesołej zabawy i śpiewania świątecznych piosenek. Mikołaj nie zapomniał również o słodkich podarunkach dla naszych świetliczan.