Żegnamy październik

W drugiej połowie października mieliśmy okazję poznać tajniki zdrowia. Obejrzeliśmy film edukacyjny o zbilansowanej diecie dziecka. Dowiedzieliśmy się czym są witaminy i dlaczego warto jeść warzywa i owoce. Rozmawialiśmy z dziećmi o tym, jak ważne jest to co jemy i jak wpływa to na nasze samopoczucie, zdrowie oraz wygląd. Uświadomiliśmy sobie funkcje snu i aktywności fizycznej w naszym życiu. Poznaliśmy tajniki jogi, próbując wykonać 12 podstawowych pozycji.

Czytaj więcej: Żegnamy październik

Pasowanie na świetliczanina

W dniu 28.10.2020r. odbyła się uroczystość „Pasowania na świetliczanina”. Uczniowie klas pierwszych, by przystąpić do grona „świetlików”, musieli przejść bardzo ważny test gotowości świetlicowej, który składał się z kilku prób – próby zabawy, próby wiedzy, próby wygimnastykowania języka, próby znajomości regulaminu świetlicy oraz próby śpiewu. Wszystkie te próby pierwszaki zaliczyły wzorowo. Pani wicedyrektor Jolanta Chalińska pasowała naszych uczniów na świetliczanina. Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz słodki poczęstunek. Zobacz zdjęcia

Przyszedł październik

W pierwszym tygodniu października realizowaliśmy w naszej świetlicy temat pt. „Dbajmy o naszą planetę”. W ramach tego wychowawcy przygotowali ciekawą prezentację o naszej planecie Ziemi. Podczas zajęć rozmawialiśmy z wychowankami o tym, co to jest ekologia, o zagrożeniach naszej planety oraz co należy robić, aby o nią dbać. Odpowiedzieliśmy sobie na ważne pytanie – po co nam segregacja? Wykonaliśmy prace plastyczno - techniczne, które przedstawiały makiety śmietników do segregacji oraz odpady. Obejrzeliśmy również film pt. „niePOTRZEBNI”, który przybliżył nam temat recyklingu. Następnie zaprojektowaliśmy własną odzież z różnokolorowych worków na śmieci. Powstała także niezwykła biżuteria z plastikowych butelek oraz kolorowych włóczek wełny. Na zakończenie naszych prac, odbył się świetlicowy pokaz mody. Podsumowaniem tematu ekologii było wykonanie ekologicznej gazetki promującej dbanie o naszą planetę.

Czytaj więcej: Przyszedł październik

Witamy w świetlicy!

W pierwszych tygodniach roku szkolnego 2020/2021 w naszej świetlicy wiele się działo.

Do szkoły przybyli nowi uczniowie klas pierwszych, którzy zostali zapoznani z nowym miejscem, jakim jest świetlica oraz jej wyposażeniem. Poznali zasady panujące w świetlicy oraz obowiązujący regulamin. Wszystkie dzieci uczęszczające do świetlicy wykonały swoje portrety, które ozdobiły naszą świetlicę.

Czytaj więcej: Witamy w świetlicy!