To był maj...

Maj był dla nas miesiącem bardzo aktywnym. Dzięki filmom edukacyjnym oraz prezentacji poznaliśmy najpiękniejsze miasto leżące nad zatoką, czyli Gdańsk, a także malowniczo położone Zakopane. Dzieci poznały najsłynniejsze turystyczne atrakcje występujące w tych miastach, a także stroje prawdziwego górala i góralki. Wykonaliśmy rewelacyjne prace plastyczne, przedstawiające wybrane przez dzieci miejsce, które najbardziej chciałyby zobaczyć w przyszłości.

Czytaj więcej: To był maj...

ZAPISY DO ŚWIETLICY I STOŁÓWKI SZKOLNEJ

ZAPISY DO ŚWIETLICY I STOŁÓWKI SZKOLNEJ

W ROKU SZKOLNYM 2021/ 2022 

1.      Zapis odbywa się zgodnie ze szkolną procedurą:

 

WYPEŁNIENIE KARTY ZGŁOSZENIE DO ŚWIETLICY - pobierz

WYPEŁNIENIE KARTY ZGŁOSZENIE DO STOŁÓWKI - pobierz

WYPRAWKA DO ŚWIETLICY - pobierz

 

Wypełnione /kompletne/ karty należy składać do skrzynki podawczej w szkole lub przesłanie skanu wypełnionego dokumentu na adres mailowy kierownika świetlicy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

 

Druki do świetlicy i stołówki są również do pobrania w korytarzu szkoły, tam też znajduje się skrzynka podawcza.

 

Witamy maj

Minione tygodnie w naszej świetlicy były wypełnione wieloma ciekawymi wydarzeniami. Królowały ulubione przez dzieci aktywności fizyczne, takie jak zabawy ruchowe, zabawy taneczne przy muzyce oraz gry i zabawy zespołowe na świeżym powietrzu. Wspólnie wywoływaliśmy również mocno spóźnioną w tym roku Panią Wiosnę poprzez wykonanie wiosennych prac plastycznych - kolorowych kwiatów i motyli.

Czytaj więcej: Witamy maj

Wiosna tuż, tuż

Miesiąc marzec był dla nas czasem przygotowań do powitania pani Wiosny. Obejrzeliśmy krótki film edukacyjny, dzięki któremu poznaliśmy symptomy nadchodzącej wiosny. Dzieci wskazywały zwiastuny wiosny, które same zauważyły już w swoim otoczeniu. Postanowiliśmy ruszyć trochę głową i podjęliśmy się rozwiązywania wiosennych zagadek, które dzieci losowały z kolorowych kwiatków.

Czytaj więcej: Wiosna tuż, tuż

Dbamy o zwierzęta i zdrowo się odżywiamy

W ostatnim czasie w naszej świetlicy odbyły się zajęcia plastyczne utrzymujące nas w zimowym klimacie. Uczniowie rozwijali swój potencjał twórczy, malując farbami po folii piękne, zimowe krajobrazy. W całej świetlicy zrobiło się magicznie.

W kolejnych dniach zajmowaliśmy się tematem dokarmiania ptaków zimą oraz tym, jak można pomóc zwierzętom leśnym przetrwać tę chłodną porę roku. Z tej okazji uczniowie obejrzeli filmy edukacyjne, przybliżające ten, jakże ważny temat, a także wykonali z papieru karmniki dla ptaków.

Czytaj więcej: Dbamy o zwierzęta i zdrowo się odżywiamy

Zima w świetlicy

Pierwszy tydzień lutego wprowadził do świetlicy atmosferę najzimniejszej pory roku - zimy. Podczas zajęć, dzieci bliżej przyjrzały się obecnie panującej zimie i poznały wszystkie jej walory. Dzięki obejrzanemu filmowi edukacyjnemu, odpowiedzieliśmy na pytanie: “Skąd bierze się śnieg?”. Świetlice ozdobiły prace plastyczne pt. “Zimowy pejzaż”, które zostały wykonane białą farbą na niebieskim tle. Przy pomocy płatków kosmetycznych oraz brokatu, powstały przepiękne zimowe krajobrazy. Dzieci puściły wodze fantazji, podczas wykonywania wyjątkowych projektów zimowych – czapek oraz wymarzonych łyżew.

Kolejny tydzień lutego wprowadził nas do tematu  “Bezpieczeństwa w sieci”. W dobie pandemii i coraz częstszego spędzania czasu przed komputerem, przypomnienie zasad bezpiecznego korzystania z urządzeń z dostępem do Internetu, okazało się bardzo potrzebne. Dzieci obejrzały cykl filmów “Sieciaki”, dzięki któremu dowiedziały się, jakie zagrożenia płyną z korzystania z sieci. Wychowankowie podzielili się tym, jak spędzają czas w Internecie, tworząc prace plastyczne “na ekranie komputera”. Oglądając prezentację o historii komputerów, dzieci poznały jak powstawały komputery i Internet, a największe zaskoczenie wzbudził wygląd pierwszego na świecie komputera. Staraliśmy się odpowiedzieć na pytanie: czy w przyszłości mogą zastąpić nas komputery lub roboty?

9 lutego w świetlicy obchodziliśmy  Międzynarodowy Dzień Pizzy, dzięki któremu poznaliśmy wiele ciekawostek o tym włoskim przysmaku. Podsumowaniem tego pysznego tematu była praca plastyczna obrazująca kawałek ulubionej pizzy. Natomiast w Tłusty Czwartek, który w tym roku przypadł na 11 lutego,  zgłębiliśmy historię tradycji jedzenia pączków oraz poznaliśmy przysmaki przygotowywane w ten dzień w innych krajach. Powstały smakowicie wyglądające projekty cukiernicze donut’ów oraz pączków. W kolejnych dniach lutego, przyszedł czas na tematy walentynkowe. Rozmawialiśmy o tradycjach walentynkowych oraz o tym, jak obchodzone są walentynki w innych krajach. Staraliśmy się zdefiniować słowa: miłość, przyjaźń i sympatia. Zgodnie z tradycją dzieci przygotowały kartki walentynkowe oraz upominki. Powstały także wyjątkowe serca walentynkowe, wykonane techniką dmuchania farby. Pod koniec tygodnia odbyła się impreza walentynkowa, podczas której atrakcją były nie tylko tańce, ale również fotobudka, która wzbudziła wiele radości. Zobacz zdjęcia