Współpraca z Miejską Biblioteką Publiczną w Iławie

 

Galeria zdjęć

W ramach współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną w Iławie  świetlica szkolna w okresie od listopada 2022 roku do maja 2023 roku uczestniczyła w cyklu spotkań, dzięki którym nasi wychowankowie  mieli okazję rozwijać swoje zdolności plastyczne, taneczne oraz odkrywać fascynujący świat wirtualnej rzeczywistości. To były bardzo kreatywne i twórcze zajęcia, które dostarczały naszym uczniom ogrom przyjemności, ale przede wszystkim były dla nich wielka frajdą⯑.

Międzynarodowy Dzień Ziemi w świetlicy.

 

Galeria zdjęć

Z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi 22 kwietnia w świetlicy szkolnej odbyły się zajęcia mające na celu promowanie postaw proekologicznych oraz uświadomienie dzieciom, że Ziemia to nasz wspólny dom, a dbanie o nią jest naszym wspólnym obowiązkiem.

„Razem, nie obok” - ŚWIATOWY DZIEŃ ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU

 

Galeria zdjęć

W dniu 3 kwietnia 2023 r. świetlica szkolna, jak co roku, włączyła się w obchody Światowego Dnia Świadomości Autyzmu. Z tej okazji na zajęciach rozmawialiśmy o tym dlaczego obchodzimy to święto, co to jest autyzm i jak powinniśmy zachowywać się wobec osób dotkniętych autyzmem. Następnie obejrzeliśmy tematyczny film edukacyjny i wysłuchaliśmy piosenki autorstwa Rafała Tomczyka pt. „Autentyczni”. Na znak solidarności z osobami autystycznymi wspólnie wykonaliśmy plakat, który będzie nam codziennie przypominał, że osoby z autyzmem są wśród nas i powinniśmy okazywać im wiele wsparcia, zrozumienia i szacunku

Dzień Kobiet w świetlicy

 

Galeria zdjęć

W dniu 8 marca 2023 r. w naszej świetlicy uczciliśmy Międzynarodowy Dzień Kobiet. Z tej okazji wszyscy chłopcy złożyli dziewczynkom najserdeczniejsze życzenia i wręczyli własnoręcznie wykonane, słodkie upominki. To święto było dobrą okazją do poznania wielu ciekawych kobiet w Polsce i na świecie. Ten dzień umililiśmy poprzez rożnego rodzaju wspólne zabawy muzyczno-ruchowe oraz zajęcia, podczas których wykonaliśmy piękne laurki 3D dla kobiet bliskich naszym sercom

Karnawałowo-zimowe klimaty w świetlicy

 

Galeria zdjęć

W okresie 02-20.01.2023 r. w świetlicy czas upłynął nam w klimacie karnawałowo-zimowym. Rozmawialiśmy o tym, czym jest karnawał oraz jak wygląda czas karnawału w Polsce, a także w innych krajach świata. Wykonywaliśmy zimowe dekoracje oraz karnawałowe prace plastyczne. Nasi wychowankowie świetnie bawili się tańcząc do ulubionych rytmów muzyki oraz poznając podstawowe kroki typowych tańców karnawałowych.