Konkurs "Reklama książki"

Zakończył się konkurs dla klas IV-VI "Reklama Książki" zorganizowany w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.
Konkurs zorganizowali i przeprowadzili nauczyciele informatyki przy współpracy z biblioteką szkolną.
Oto wyniki konkursu:
 

"Mała książka - wielki człowiek"

 Galeria zdjęć

W ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej, mającej na celu rozwijanie czytelnictwa wśród najmłodszych uczniów, nasi pierwszoklasiści otrzymali wyprawki czytelnicze. Przy okazji wręczania odbyły się zajęcia głośnego czytania i kolorowania wybranych postaci z książek.

 

Dzień Postaci z Bajek

Galeria zdjęć

4 listopada 2022 r. w bibliotece odbył się Bajkowy Pokaz Mody. Na wybiegu paradowały: wróżki, księżniczki, rycerze, wojownicy i inni bohaterowie bajek. Okazją do tego wydarzenia był Dzień Postaci z Bajek, który corocznie jest obchodzony 5 listopada, w rocznicę urodzin Walta Disneya. To wspaniała inicjatywa zarówno dla dzieci, jak i dorosłych, gdyż bajki są świetnym pomostem do wspólnej zabawy między pokoleniami. Celem tego święta było zwrócenie uwagi na rolę wychowawczą i edukacyjną bajek.

VIII edycja Nocy Bibliotek

3 października 2022 r. nasza szkoła uczestniczyła w imprezie czytelniczej pod hasłem "To się musi powieść" z okazji Nocy Bibliotek. Skierowaliśmy wspólne światło na biblioteki, pokazując wspierającą moc literatury i siłę lokalnej społeczności.

 Zobacz zdjęcia

Strefa ciszy i relaksu w bibliotece szkolnej

 Galeria zdjęć

Pod taką nazwą w bibliotece szkolnej, w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa został utworzony nowy kącik czytelniczy. Służył on będzie do indywidualnego cichego czytania ulubionych książek oraz prezentowania nowości wydawniczych.

Ballady i romanse Adama Mickiewicza lekturą 11. odsłony Narodowego Czytania!

Galeria zdjęć

W sobotę 3 września uczniowie oraz nauczyciele naszej szkoły wzięli udział w tym wydarzeniu, czytając wybrane ballady i romanse Adama Mickiewicza.
Wierzymy, że wspólna lektura utworów na nowo ukazała fenomen polskiego romantyzmu, a Narodowe Czytanie jeszcze bardziej umocniło jedność i poczucie wspólnoty Polaków na całym świecie. Niewątpliwie dzisiejszy dzień był dla nas wspólnym świętem czytelnictwa.

BIBLIOTEKA W ROKU SZKOLNYM 2021/2022

Akcje, imprezy i wydarzenia promujące czytelnictwo w szkole:

 

WALENTYNKI W BIBLIOTECE         Więcej zdjęć

Z okazji Dnia Zakochanych w bibliotece szkolnej zorganizowano „Randkę z książką”. Każdy czytelnik mógł sobie wylosować „książkę – walentynkę” i miło z nią spędzić czas w kąciku czytelniczym

 

 

MIKOŁAJKOWY KIERMASZ KSIĄŻEK       Więcej zdjęć

Biblioteka szkolna zorganizowała w dniach 29.11 – 15.12. 2021 r. świąteczny kiermasz książek pod hasłem „Książki pod choinkę”. Cieszył się on dużym zainteresowaniem wśród uczniów, rodziców i nauczycieli.

 

NOWOŚCI WYDAWNICZE W NOWYM ROKU SZKOLNYM

Biblioteka szkolna zasiliła swój księgozbiór o nowe, ciekawe książki, według życzeń czytelników oraz potrzeb wynikających z realizacji zadań dydaktycznych szkoły.

 

NOC BIBLIOTEK 2021 pod hasłem „Czytanie wzmacnia” – 11.10.2021r.       Więcej zdjęć

Udział w marszu czytelniczym, zorganizowanym przez biblioteki szkolne SP1 i SP3, Urząd Miasta i Bibliotekę Miejską w Iławie.

 

NARODOWE CZYTANIE 2021 – „ Moralność pani Dulskiej” G. Zapolskiej – 04.09.2021r.     Więcej zdjęć

Biblioteka szkolna była współorganizatorem tego wydarzenia, a nasi uczniowie klas VII I VIII wraz z nauczycielami aktywnie uczestniczyli w ogólnopolskim głośnym czytaniu lektury.

 

Akcja czytelniczo-fotograficzna „Zostań bohaterem literackim”

   

Z okazji XVII Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek, który w tym roku odbywał się pod hasłem „Zasmakuj w bibliotece”, biblioteka szkolna w ramach promocji czytelnictwa zaproponowała uczniom naszej szkoły udział w akcji czytelniczo-fotograficznej pt. „Zostań bohaterem literackim”. Poniżej prezentujemy galerię niektórych zdjęć, przedstawiających wybranych bohaterów książek oraz autora znanych na całym świecie baśni Hansa Christiana Andersena. Więcej zdjęć

Czytelnicze prezentacje

Polecamy uczniom klas VII i VIII.

Kiana w swoim nastoletnim życiu ma pod górkę. Niedawno musiała przeprowadzić się do ojca, ponieważ jej mama gra w pewnym niezależnym filmie. Tak więc przez kilka miesięcy dziewczyna będzie mieszkać z tatą i jego nową rodziną, między innymi z Macoszydłem. Oczywiście musi też chodzić do szkoły. Tyle że nowa partnerka ojca, która w przybytku nauki miała dziewczynie wszystko załatwić, zostawia dziewczynę samą z problemem. A ta radzi sobie jak umie. Trafia do sali 117, gdzie lekcje ma Niezależna Specjalna Klasa ósma – czyli tzw. Nienauczalni. Kim oni są? Eskadra Nielotów, dzieciaki z trudnościami w nauce, półgłówki – tak mówią o nich niektórzy. Jak będzie? W skrócie – będzie jazda. Już chociażby ze względu na wychowawcę – pana Kermita, który traktuje tę pracę jako zło konieczne i przepustkę do zbliżającej się emerytury. I ze względu na uczniów. Każdy z nich jest specyficzny, z charakterkiem, oryginalny, z ciekawą receptą na swoje życie. „Na początku każdej godziny pan Kermit rozdaje zadania, a my ich nie robimy”. Parker Elias, Aldo, Mateo, Barnstorm. Każdy ma coś ciekawego w swoim życiorysie, czasem coś bolesnego, każdy chce tylko w końcu zaliczyć tę szkolę i żyć po swojemu. Poznajemy ich wszystkich w relacjach z innymi, w szkolnej i klasowej rzeczywistości. Nagle okazuje się, że niby ta „nienauczana” młodzież też ma uczucia, ambicje, marzenia, plany. Jakoś funkcjonują w tej społeczności, choć często do dorosłych podchodzą jak do jeża. Kiedyś gdzieś po drodze skrzywdzeni, nie zauważeni, nie docenieni – teraz liczą głównie na siebie i nie chcą nikomu nic zawdzięczać. Praca z nimi jest wyzwaniem, ale każdy ich najmniejszy krok naprzód – cieszy i od początku trzymamy za nich kciuki. „Dzięki Kermitowi wciąż jestem w Złotych Orłach.