Walentynki w bibliotece? Dlaczego nie?!

 Dnia 14 lutego 2020 roku klasa 8b uczestniczyła w lekcji bibliotecznej z okazji walentynek. Inicjatorami spotkania byli uczniowie. Przygotowali je wspólnie z polonistką, panią Edytą Meredyk-Szczesiak oraz z paniami bibliotekarkami, Elżbietą Białobrzewską i Julitą Sieńską. Zajęcia miały na celu zainicjowanie dyskusji czytelniczej w grupie rówieśniczej na temat przyjaźni i miłości, a głównie podkreślenie znaczenia tych uczuć w życiu człowieka.Uczniowie, pracując w grupach metodą skojarzeń, samodzielnie zdefiniowali pojęcie „przyjaciel”. Następnie korzystając ze słowników, wskazali podobieństwa i różnice między przyjaźnią a miłością. W trakcie zajęć zaprezentowali teksty literackie polskich poetów ukazujące różne oblicza miłości.

Czytaj więcej: Walentynki w bibliotece? Dlaczego nie?!

Książki pod choinkę

W naszej szkole przeprowadzono akcję "Książki pod choinkę",której głównym celem było zebranie i przekazanie książek wychowankom Domu dla Dzieci Powiatu Iławskiego w Kisielicach. Udało się zebrać 50 nowych książek o różnej tematyce. Dodatkowo uczniowie naszej szkoły, na lekcjach plastyki wykonali piękne, świąteczne zakładki.

Czytaj więcej: Książki pod choinkę

Kim był Święty Mikołaj?

 

Pod tym tytułem w bibliotece szkolnej 6 grudnia odbyły się zajęcia z edukacji czytelniczej w klasie II d. Uczniowie dowiedzieli się kim był Święty Mikołaj i dlaczego warto Go naśladować, dzieląc się dobrocią, życzliwością oraz miłością do innych ludzi. Podczas zajęć dzieci słuchały książki czytanej przez nauczyciela pt. "Opowieść o Świętym Mikołaju", odpowiadały na pytania dotyczące treści, a następnie same głośno czytały fragmenty książki " Święty Mikołaj i maleńki renifer". W zajęciach uczestniczyła nauczycielka języka angielskiego pani S. Piątkowska, tak więc dzieci miały także okazję do utrwalenia słówek związanych ze świętami w języku angielskim. Dużą atrakcją dla uczniów, na zakończenie zajęć była zabawa z zimnymi ogniami. Zobacz zdjęcia

Czytanie - od konieczności do przyjemności

Uczniowie z klasy VI E wzięli udział w zajęciach z edukacji czytelniczej zorganizowanych przez Bibliotekę Pedagogiczną w Iławie. Celem zajęć było popularyzowanie czytelnictwa poprzez ranking nowości wydawniczych. Uczniowie wykazali się dużą aktywnością na zajęciach.

JESTEŚMY CZYTELNIKAMI !

Podczas zajęć z edukacji czytelniczej, uczniowie klas pierwszych zostali zapoznani z  regulaminem korzystania z biblioteki szkolnej, a także zostali pasowani na czytelników naszej szkoły. Po złożeniu przysięgi pierwszaki po raz pierwszy mogły wypożyczyć wybraną przez siebie książkę.

Biblioteka

Długa przerwa w bibliotece szkolnej 

W strefie ciszy i relaksu uczniowie chętnie przebywają, by w ciszy i spokoju poczytać ulubione książki i czasopisma, zapoznać się z nowościami na półkach oraz popisać się umiejętnością głośnego czytania. Więcej zdjęć
 

 

          

 

Aktualności w bibliotece w nowym roku szkolnym:

1. W bieżącym roku szkolnym biblioteka będzie czynna codziennie od godz. 7.30 do godz. 15.30.

2. "Czytelnicze środy - czytamy i opowiadamy"

Czytaj więcej: Biblioteka