Zebranie Rodziców/Opiekunów przyszłorocznych klas pierwszych


Czytaj więcej: Wicemistrzowie Województwa i Król Strzelców w naszych szeregach!

MAMY TO !!! Nasza szkolna drużyna wygrała pierwszy turniej BERLINKI MINI HANDBALL LIGA w piłkę ręczną Nasi uczniowie dnia 23.05.26(sobota) zdobyli 1 miejsce wygrywając w finale 11-5, zdobywając główną nagrodę 20 000 zł. Ogromne brawa dla całej drużyny za zaangażowanie, walkę do końca i progres, jaki chłopcy zrobili na przestrzeni całego kilkudniowego turnieju. MVP naszego zespołu został: Borys Fabiński! Brawo!
Naszą szkołę reprezentowali: Marian Samoiliuk, Bartosz Kotłowski, Oliwier Szpeflik, Kacper Kruszyński, Bartosz Wilk, Wojciech Truszczyński, Kamil Żbikowski, Cezary Borkowski, Kacper Kasak, Mikołaj Głowacki, Maksymilian Roszak i Borys Fabiński.
Gratulacje dla zawodników!!!

Z radością informujemy, że uczniowie naszej szkoły Igor Ostrowski, Alina Kocięda, Zuzanna Śliziewicz, Alicja Ołdak, Valeria Hrytsiuk osiągnęli tytuł laureata w Ogólnopolskiej Olimpiadzie o Janie Pawle II.
Uczniowie zostali przygotowani pod kierunkiem p. Moniki Krzywkowskiej. Zwycięzcą serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Najwyższe wyniki uzyskali następujący uczniowie:
w kategorii klas 2:
Amelia Ławicka - wyróżnienie
w kategorii klas 3-4:
Olgierd Trojan - wyróżnienie
Stanisław Drozdowski - wyróżnienie
w kategorii klas 5-6:
Oliwier Haponik - bardzo dobry
Adam Stryjakowski - wyróżnienie
w kategorii klas 7-8:
Alicja Ołdak - Laureat
Wojciech Liss - wyróżnienie
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia za rok!
Z radością przedstawiamy Państwu nasz najnowszy szkolny projekt artystyczny, który powstał z okazji wyjątkowego jubileuszu 60-lecia naszej szkoły.
Nie jest zwykła dekoracja, to monumentalny mural, który jest utożsamieniem mądrości, dostojności, magii zamkniętej w kolorach i wielogodzinnej współpracy wielu rąk.
Wszystko zaczęło się od pomysłu naszej nauczycielki, pani Edyty, która postanowiła ożywić szkolny korytarz. Na chropowatej, kwarcowej ścianie zagruntowanej przez Pana Janka i Pana Dawida najpierw pojawiły się delikatne linie – zarys potężnej słonicy Glorii i jej towarzyszki - małej Lumii. Choć praca na drabinie, tuż pod sufitem była wyzwaniem fizycznym, pasja okazała się silniejsza niż zmęczenie. Po pięciu godzinach pracy na ścianie pojawiły się ogromne uszy i spojrzenie słonicy.
Czytaj więcej: Jak dwa słonie zamieszkały w naszej szkole...

Awansujemy do finałów wojewódzkich Pucharu Tymbarku!
Dzisiejszy dzień, 22 kwietnia, przechodzi do historii sportowych sukcesów naszej szkoły. Reprezentacja „Trójki” w kategorii U-12 nie dała szans rywalom i zwyciężyła w eliminacjach powiatowych turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”!
Nasi zawodnicy od pierwszego gwizdka pokazali wielkie serce do walki, niesamowitą technikę i ducha drużyny. Dzięki serii świetnych występów stanęliśmy na najwyższym stopniu podium, co oznacza tylko jedno: mamy awans do etapu wojewódzkiego! Już w maju nasi reprezentanci będą mierzyć się z najlepszymi drużynami w regionie.
Naszą szkołę dumnie reprezentowali:
Kacper Kasak, Borys Fabiński, Bartosz Wilk, Cezary Borkowski, Bartosz Kotłowski, Mikołaj Głowacki, Wojciech Truszczyński, Kamil Żbikowski, Marian Samoiliuk, Oliwier Szpeflik.
Sukces na boisku to nie tylko treningi, ale też odpowiednie wsparcie. Chcielibyśmy złożyć ogromne podziękowania dla firmy Fish & Chips (prowadzonej przez mamę jednego z naszych zawodników) za ufundowanie pysznej pizzy dla całej drużyny!
Dzięki temu gestowi nasi mistrzowie mogli zregenerować siły i z pełnymi brzuchami świętować wygraną. Takie wsparcie ze strony rodziców to dla nas dodatkowy „wiatr w żagle”.
Nie osiadamy na laurach! Przed nami intensywny czas przygotowań do majowych finałów. Gratulujemy wszystkim uczestnikom turnieju za postawę fair play, a naszym zawodnikom życzymy powodzenia w kolejnym etapie.
Idziemy dalej po swoje! Trzymajcie kciuki za „Trójkę”!

Poznajcie Dumę naszej szkoły: Laureatów i Finalistów konkursów kuratoryjnych:
Laureaci:
chemia – Wojciech Liss,
geografia – Alicja Ołdak,
historia – Wojciech Liss,
język angielski – Maja Seroka, Adam Stryjakowski,
język polski – Alicja Ołdak,
matematyka – Wojciech Liss, Alicja Ołdak.
Finaliści:
fizyka – Wojciech Liss,
język angielski – Alicja Lewandowska, Szymon Pachniewski.
Serdecznie gratulujemy Uczniom, Rodzicom oraz Nauczycielom. Życzymy dalszych sukcesów.

9 kwietnia w „Pokoju mowy ojczystej” odbyły się otwarte zajęcia polonistyczne pod hasłem „Magiczny świat słów i liter”. Skierowano je do przyszłych pierwszoklasistów i ich rodziców. Zajęcia zostały przygotowane przez panią Edytę Meredyk-Szczesiak, doświadczoną polonistkę i doradcę metodycznego ds. języka polskiego w W-MODN w Elblągu. Podczas spotkania dzieci miały okazję czynnie uczestniczyć w sześciu obszarach: PISZĘ, CZYTAM, MYŚLĘ, ODGADUJĘ, WYKONUJĘ, GRAM. Metody aktywizujące, które zastosowano, pozwoliły na zabawowe poznawanie liter, słów i zasad języka polskiego. Uczniowie klasy 4c służyli pomocą młodszym kolegom i koleżankom, co stworzyło przyjazną atmosferę. Przedszkolaki sprawdzały swoje wiadomości i umiejętności w zakresie edukacji polonistycznej. Z ogromnym entuzjazmem wykonywały różnorodne zadania, co sprawiło, że zajęcia były nie tylko edukacyjne, ale i pełne radości oraz dobrej zabawy. Za aktywny udział wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni kolorowymi naklejkami i przepysznymi lizakami, co dodatkowo zmotywowało dzieci do dalszego poznawania świata słów i liter. Zajęcia przebiegły pomyślnie, integrując dzieci i ich rodziców oraz wprowadzając młodszych w fascynujący świat języka polskiego w sposób aktywny i przyjazny.

Pracownia plastyczna w sali 9, z okazji Dnia Otwartego gościła rzesze dzieci i rodziców. Powstały cudne mini portreciki z milusińskimi zwierzątkami. Myszki, misie, liski... Prawdziwe arcydziełka! Przyszli uczniowie I klas oraz ich starsi koledzy zabrali obrazki do swoich domów.