Bezpieczne ferie

Ostatni tydzień przed feriami w świetlicy szkolnej poświęcony był w głównej mierze bezpieczeństwu dzieci w czasie zimowego wypoczynku. Naszą świetlicę odwiedzili goście w osobach policjantki i policjanta z Komendy Powiatowej Policji w Iławie. Funkcjonariusze przekazali naszym wychowankom informacje na temat bezpieczeństwa w domu oraz podczas zabaw na śniegu i lodzie. Przypomnieli również numery telefonów alarmowych do służb ratunkowych. Uzupełnieniem wizyty policjantów było przedstawienie dzieciom za pomocą ilustracji różnego rodzaju zagrożeń oraz rozmowa na temat zasad bezpiecznego korzystania z internetu.

W dniach 13 – 17 stycznia 2020 r. w świetlicy odbył się konkurs plastyczny pod hasłem „Bezpieczne ferie”, którego celem było zobrazowanie bezpiecznych sposobów spędzania czasu podczas zimowego wypoczynku. W konkursie wzięło udział 26 uczniów z klas I – IV. Wyłoniono następujące miejsca:

I miejsce w klasach I – Zuzanna Śliziewicz kl. I b

I miejsce w klasach II – Aniela Zielińska kl. II b

I miejsce w klasach III – Marika Kulesza kl. III b

I miejsce w klasach IV – Aleksandra Ołdak kl. IV b.

Poza tematami związanymi z bezpieczeństwem w czasie ferii zimowych nie mogło zabraknąć zajęć poświęconych obchodzonym w styczniu ciekawym wydarzeniom, a mianowicie Dzień Bałwana, przypadający na dzień 18 stycznia oraz Dzień wiedzy o pingwinach, obchodzony w dniu 20 stycznia. Z tej okazji uczniowie poznali mnóstwo ciekawostek o pingwinach,  narysowali piękne bałwanki, a z kolorowych wycinanek i talerzyków papierowych wykonali pingwiny, które później ozdobiły naszą świetlicę.

Nie zapomnieliśmy oczywiście o naszych  wspaniałych Dziadkach, którzy swoje święto obchodzą w dniach 21 i 22 stycznia. Nasi wychowankowie, w ramach zajęć plastycznych w świetlicy, wykonali piękne, kolorowe laurki, które posłużyły jako upominki dla ukochanych Babć i Dziadków. Zobacz zdjęcia