Grudniowe zabawy w świetlicy

Bączek matematyczny „PIRUET to drewniany bączek z zielonym dyskiem, 194 kolorowe pierścienie oraz instrukcja z podstawowymi grami. Jest to gra, która cieszy się ogromną popularnością wśród uczniów uczęszczających do świetlicy szkolnej. Czy to przed lekcjami, czy po lekcjach, ochota na zabawę zawsze jest, nawet gdy podczas niej wykorzystujemy i utrwalamy zasady matematyki.

Bączek matematyczny od 10 lat pomaga dzieciom w całej Polsce w doskonaleniu liczenia oraz ćwiczeniu umiejętności manualnych. Dzieci kręcą bączkiem, nakładają na niego pierścienie. Każdy pierścień przedstawia dowolne wartości liczbowe, które po ustaniu bączka, dzieci zdejmują i pod bacznym okiem współgrających, liczą poprzez wykonanie dodawania w pamięci. Wszyscy zainteresowani bardzo szybko „wciągają się” do zabawy. Dzieje się tak dzięki połączeniu dynamiki rozgrywki z ciekawymi wzorami na pierścieniach, które wprawione w ruch, zachwycają dziecko.

Bączek matematyczny to na pewno doskonały pomysł na prezent od św. Mikołaja. Zarówno dzieci jak i dorośli mogą na wspólnym, efektywnym spędzaniu czasu wolnego wiele skorzystać: utrwalanie więzi rodzinnych, podnoszenie samooceny, dowartościowanie, dobra zabawa, utrwalanie umiejętności matematycznych, manualnych, sprawnościowych oraz wiele, wiele jeszcze innych. Zachęcamy do wspólnej zabawy ; )

Justyna Klimek