,,Moje miasto- tu dzieją się rzeczy niezwykłe"

 

 Zobacz więcej zdjęć

Sobota 11 czerwca 2022 była bardzo szczęśliwym dniem. W Centralnym Domu Technologii w Warszawie odbyła się gala finałowa ogólnopolskiego konkursu ,,Moje miasto- tu dzieją się rzeczy niezwykłe". Zwyciężczynią konkursu w kategorii 12-15 lat została uczennica naszej szkoły - Oliwia Stasiuk z klasy VIII C.
W konkursie młodzież miała za zadanie wcielić się w rolę przewodnika po swojej miejscowości. Pokazać to, czego nie można dowiedzieć się z oficjalnych materiałów promocyjnych. Opowiedzieć o swoich ulubionych miejscach, budynkach i widokach, ludziach oraz lokalnych tradycjach. Przedstawić ciekawe historie związane z miejscowością, które wydarzyły się naprawdę lub tylko w wyobraźni. Ważne było, aby zaprezentować w formie planszy to, co niezwykłego udało się odkryć. Miasto mogło grać rolę pierwszoplanową lub stać się tłem rozgrywających się w nim zdarzeń. Bo w każdej miejscowości można znaleźć coś unikatowego, co odróżni ją od innych. Wszędzie mogą dziać się rzeczy niezwykłe!
Oliwia pokazała niezwykłość, która urzekła jury konkursowe. Gratulacje dla uczennicy, jej rodziców oraz nauczyciela prowadzącego- Joanny Sierzputowskiej.

Głównym realizatorem i organizatorem programu Kształtowanie Przestrzeni oraz konkursu była Izba Architektów RP we współpracy z Fundacją Promocji Architektury Stowarzyszenia Architektów Polskich SARP oraz firmą Fakro. Konkurs objęty jest patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Narodowego Instytutu Architektury i Urbanistyki, Narodowego Centrum Kultury, Narodowego Instytutu Dziedzictwa, Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego PLGBC. Patronatem medialnym objęły wydarzenie Architektura & Biznes, Architektura Murator i Zawód: Architekt.