Spotkanie z panią z nadleśnictwa

21 listopada świetliczanie spotkali się z panią Kingą Sulej z Nadleśnictwa Iława, która opowiedziała w świetlicy o interesującej i trudnej pracy leśnika. Pani Kinga, podczas bardzo ciekawie przedstawionej prezentacji multimedialnej, opowiedziała uczestnikom spotkania czym jest np.: rejestrator leśniczego, w jaki sposób planuje się sadzenie młodego lasu, jak rozpoznajemy gatunki drzew, kim są mieszkańcy lasu oraz w jaki sposób można im pomóc przetrwać chłodną, mroźną zimę. Uczniowie usłyszeli również odpowiedzi na trudne pytania, np. w jaki sposób i dlaczego dochodzi do wycinki drzew. Jakie istnieją możliwości zapobiegania ich usuwaniu i jakie są skutki takiego działania na cały ekosystem. Dzieci miały również niezwykłą możliwość za pomocą zabawy ruchowej, poznać na własnej skórze, dlaczego należy usuwać słabsze okazy bądź te, które zbyt ekspansywnie rosną, uniemożliwiając innym swobodny wzrost. Zabawa była przednia a przy tym bardzo edukacyjna. Ciekawość przyrodnicza z pewnością została w sposób wyczerpujący zaspokojona, za co serdecznie dziękujemy pani Kindze Sulej z Nadleśnictwa w Iławie.

Oferta edukacyjna Nadleśnictwa Iława dostępna jest pod adresem: