Papierowe świetlicowe ZOO

8-go maja w świetlicy szkolnej dzieci podczas zajęć plastyczno technicznych wykonały zwierzęta z kartek kolorowego papieru. Odrobina kreatywności, kszta fantazji i doza sprawności manualnej pozwoliły dzieciom wykreaować prawie wszystkich mieszkańców ZOO. Wykonanie papierowych zwierzaków nie jest skomplikowane, poradził sobie z nim każdy  świetliczanin. Przy pomocy zwiniętego w rożek papieru formatu A4 powstał najpoierw tułów dowolnego zwierzaka, głowa jest interpretacją własną, łapki i ogon również.  Zajęcia miały na celu pobudzić dziecięcą fantację do działania, kreatywność, kształcić sprawności manualną dzieci oraz precyzję i dokładność wykonania pracy. Tego typu zajęcia są doskonała formą zabawy, relaksu po wytężonej pracy na lekcjch.

W taki sposób powstało nasze świetlicowe ZOO, które cieszy oko nie tylko świetliczan i jest inspiracją dla innych.

Justyna Klimek