W świecie baśni i bajek

Magia i niezwykły świat przedstawiony w bajkach oraz baśniach rozwija wyobraźnię dziecka oraz ma wpływ na postrzeganie świata przez najmłodszych. W ubiegłym tygodniu zajęcia w świetlicy szkolnej dotyczyły baśni i bajek. Codziennie uczniowie mogli posłuchać baśni i bajek czytanych przez wychowawców świetlicy oraz wspólnie oglądali ulubione bajki. 5 listopada obchodziliśmy Dzień Postaci z Bajek. Tego dnia uczniowie rysowali swoje ulubione postacie z bajek. Został także zorganizowany konkurs plastyczny pt. ,,W świecie baśni”. Jego celem było zilustrowanie wysłuchanej baśni braci Grimm pt. „Białośnieżka i Różyczka”. Technika wykonania prac była dowolna. Biorąc pod uwagę estetykę wykonania pracy, zgodność z tematyką  baśni oraz kreatywność przydzielono następujące miejsca:

I  miejsce w klasach I: Alicja Ołdak kl. I c

I miejsce w klasach II: Amelia Chmielewska kl. II c

I miejsce w klasach III: Zuzanna Treder kl. III c

I miejsce w klasach powyżej III: Aleksandra Ołdak kl. IV b

Wyróżniono także następujące prace:

Maja Mróz kl. I a

Aurelia Fafińska kl. I c

Zuzanna Dąbrowska kl. II c

Maja Seroka kl. II c

Nie zabrakło zabaw integracyjnych, zabaw ruchowych oraz tych przy muzyce. Dzieci miały również czas na zabawy własnego pomysłu dzięki czemu rozwijały swoją kreatywność. W piątek 8 listopada uczniowie uczęszczający do świetlicy mogli dowiedzieć się jakie święto obchodzimy 11 listopada i wspólnie czytali wiersze patriotyczne. Tradycyjnie o godzinie 11:11 przed szkołą uczniowie wspólnie odśpiewali hymn Polski. Zobacz zdjęcia