Wkrótce zima

W minionym tygodniu tematem przewodnim w naszej świetlicy była zbliżająca się zima. Wspólnie z naszymi wychowankami omawialiśmy zmiany w przyrodzie zachodzące o tej porze roku, a mianowicie: jak zwierzęta przygotowują się do zimy i jak należy o nie dbać, jakie ptaki zostają na zimę, a które odlatują do ciepłych krajów oraz co robią zwierzęta w zoo podczas zimy.

Ponadto dzieci poznały najpopularniejsze zimowe dyscypliny sportowe tj. narciarstwo, łyżwiarstwo, snowboard, saneczkarstwo, hokej i bobsleje. Była to okazja do przypomnienia o zasadach bezpieczeństwa, jakie obowiązują podczas zimowych zabaw na śniegu. Nie zabrakło także czytania wierszy o zimie oraz zagadek i quizów o tematyce zimowej. Dzieci wykonały piękne prace plastyczne – zimowe bałwanki i śnieżynki, które posłużyły do ozdobienia naszej świetlicy, z papierowego szablonu stworzyły własne karmiki dla ptaków, a farbami namalowały swój ulubiony sport zimowy. Uczniowie wykonali również zimowe drzewka – choinki z papieru.

Nadchodzące Święta Bożego Narodzenia były okazją do wspólnego kolędowania. Nasi wychowankowie z wielkim zapałem śpiewali najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki. Dzięki temu wszyscy poczuliśmy magię zbliżających się świąt. Podczas zajęć wykonaliśmy też prezenty świąteczne w postaci pięknych kartek bożonarodzeniowych dla Zespołu Szkół przy Centrum Zdrowia Dziecka, które przekazaliśmy organizatorom akcji Pani Dorocie Świtaj i Pani Marcie Projs. Zobacz zdjęcia