Jasełka Bożonarodzeniowe w klasie III i

„Cicha noc, święta noc,

Pokój niesie ludziom wszem.

A u żłóbka Matka Święta,

Czuwa sama uśmiechnięta,

Nad Dzieciątka snem…

Dnia 20.12.2017r. odbyły się Jasełka Bożonarodzeniowe pt.: „Cicha noc”, przygotowane przez uczniów klasy III i, pod kierunkiem wychowawczyni Katarzyny Górskiej. Jasełka wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój. Dzieci w przepięknych strojach i scenerii, prezentowały scenki z życia narodzonego dzieciątka, pasterzy, mędrców, dzieci oraz aniołów. Występ przeplatany był kolędami i pastorałkami. Gra młodych aktorów była pełna otwartości, szczerości, prostoty i ciepła. Po udanym występie publiczność, czyli rodzice nagrodzili swe pociechy licznymi brawami. Następnie nawiązując do pięknej, staropolskiej tradycji wszyscy obecni podzielili się opłatkiem i złożyli sobie życzenia, po czym zasiedli do stołów, racząc się frykasami przygotowanymi przez rodziców.

Życzę wszystkim zdrowych, radosnych i błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia. Więcej zdjęć

Katarzyna Górska