Trójka zagra z WOŚP na sportowo!

 
Jako szkoła im. Polskich Olimpijczyków chcemy uczyć się jak żyć aktywnie. Niebawem nadarzy się ku temu okazja.
Przed nami 29. finał WOŚP.
Rozpoczęliśmy już nasze działania na rzecz orkiestry zakładając naszą e-skarbonkę.
Dla przypomnienia: 👇
A teraz nasza kolejna propozycja dla uczniów, rodziców, nauczycieli i naszych przyjaciół.
Chcemy się przyłączyć do niezwykłego wydarzenia.
Akademia Sportu i Rekreacji Let's Go 40+ organizuje próbę pobicia rekordu Guinnessa w organizacji sztafety nordic walking.
O szczegółach wydarzenia możecie przeczytać tu:👇
Chcemy zachęcić Was do wspólnego udziału w tym wydarzeniu. Nie trzeba wielkich umiejętności, bo przecież wystarczy umieć chodzić. Trzeba zabrać ze sobą kijki do nordic walking, trekingowe lub narciarskie. Jeśli ich nie macie spróbujcie je pożyczyć. Czekamy na Was  31 stycznia przy amfiteatrze od 18:00 do 20:00.
Jeśli macie poniżej 10 lat koniecznie spróbujcie namówić swoich rodziców do wspólnego udziału w tej niezwykłej sztafecie. Liczymy na udział naszych nauczycieli i pracowników szkoły. Ze względu na reżim sanitarny będziemy chodzić w 5 osobowych zespołach, zachowując bezpieczny dystans. 
Na starcie będzie wolontariusz WOŚP, któremu będzie okazja wrzucić grosik do puszki.
Abyśmy dobrze przygotowali się do udziału w imprezie zgłaszajcie się już dziś.
Drodzy uczniowie i rodzice! Zgłaszajcie swój udział u nauczycieli wychowania fizycznego, w Librusie lub osobiście.
Nasi Trójkowi wuefiści odpowiedzą na Wasze pytania i wątpliwości.
Obiecujemy piękną fotorelację z wydarzenia.
 
Życzymy odwagi!
Do zobaczenia 31 stycznia,
Dyrekcja Szkoły

ORGANIZACJA PRACY W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 3 W IŁAWIE

Od poniedziałku, 18 stycznia br. uczniowie klas I-III wracają do nauki stacjonarnej w ścisłym reżimie sanitarnym.  Uczniowie klas IV-VIII  nadal będą się uczyć zdalnie, poza wyjątkami dotyczącymi uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych z klas integracyjnych, którzy również wracają do nauki stacjonarnej w ścisłym reżimie sanitarnym. Od poniedziałku będzie organizowana opieka dla uczniów klas I – III w świetlicy szkolnej oraz uruchamiamy stołówkę szkolną.

Nauka w klasach I-III szkół podstawowych

W okresie od 18 do 31 stycznia 2021 r. nauka w klasach I-III szkoły podstawowej będzie odbywała się stacjonarnie. Mając na uwadze zapewnienie bezpieczeństwa uczniom i nauczycielom, opracowano kolejne wytyczne MEiN, MZ i GIS w sprawie reżimu sanitarnego dla tych klas. Obowiązują procedury bezpieczeństwa opracowane w sierpniu  oraz zasady, które zostały zamieszczone w załączniku nr 1 do zarządzenia 28/2020  dyrektora szkoły. Wszystkie procedury zostały zamieszczone w e-dzienniku Librus. Ponadto na podstawie nowych wytycznych dokonaliśmy zmian w funkcjonowaniu uczniów. Szczegółowe informacje otrzymacie Państwo od wychowawców przez e- dziennik.

Czytaj więcej: ORGANIZACJA PRACY W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 3 W IŁAWIE

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy 2021

Witajcie!
Wielkimi krokami zbliża się 29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku odbędzie się 31 stycznia. Nasza szkoła, podobnie jak w poprzednim roku, swoimi działaniami chce wesprzeć Orkiestrę Jurka Owsiaka. Ten finał będzie inny, jak cały poprzedni rok. Ale nie chcemy rezygnować z naszego zaangażowania.  

W zeszłym roku udało nam się spotkać przy stole, podczas Drugiego Śniadania w Trójce.

W tym roku z wiadomych względów, nie jest to możliwe. Ale mamy pomysł na inne formy działania.
Pierwszą  z nich jest jest założenie naszej szkolnej e-skarbonki, do której nasza trójkowa społeczność może wrzucić swój grosik. Od dziś uruchamiamy naszą zbiórkę.
Link do niej:

https://eskarbonka.wosp.org.pl/jk3mwb

Wpłacać mogą nauczyciele, pracownicy szkoły, rodzice uczniów, nasi absolwenci, jak także każda inna osoba, niezwiązana ze szkołą, która ma ochotę wesprzeć WOŚP.
Poza e-skarbonką, mamy zamiar zaangażować się poprzez udział 31 stycznia w wydarzeniach, które będą miały miejsce na terenie Iławy. Jako szkoła mająca za patrona Polskich Olimpijczyków chcemy spędzić ten dzień na sportowo. O wszystkich wydarzeniach będziemy informować na bieżąco.

Z pozdrowieniami,
Dyrekcja Szkoły

KARTKA BOŻONARODZENIOWA

 

Boże Narodzenie to magiczny czas i doskonała okazja, żeby wysyłać kartki świąteczne. Przesyłanie życzeń to wspaniała tradycja, którą warto pielęgnować. Kultywując tradycje związane ze świętami Bożego Narodzenia, serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów klas   I-III do wzięcia udziału w konkursie plastycznym na najpiękniejszą kartkę bożonarodzeniową.

Cele konkursu:

  • kultywowanie tradycji świąt Bożego Narodzenia
  • rozwijanie kreatywności dzieci poprzez poszukiwanie różnorodnych rozwiązań plastycznych (ciekawych materiałów i technik plastycznych)
  • rozwijanie wyobraźni, zdolności manualnych i wrażliwości estetycznej

 

Czytaj więcej: KARTKA BOŻONARODZENIOWA

Nauka zdalna w szkołach przedłużona do 3 stycznia 2021 r.

Stacjonarne funkcjonowanie szkół zostaje ograniczone do 3 stycznia 2021 r. - poza pewnymi wyjątkami. Już od 30 listopada 2020 r. będzie można prowadzić zajęcia sportowe w szkołach sportowych oraz praktyczną naukę zawodu w szkołach prowadzących kształcenie zawodowe.

Zasady funkcjonowania naszej szkoły od 9 listopada 2020 r.

 

Szanowni Państwo, 

Zgodnie z decyzją Prezesa Rady Ministrów oraz rozporządzeniem MEN od dnia 9 do 29 listopada 2020 zmieniamy tryb pracy szkoły: 

 

1) Ustala się sposób komunikowania nauczycieli z rodzicami i uczniami w celu prowadzenia nauczania zdalnego:

 

a) przez platformę Microsoft Teams (główna platforma do nauki zdalnej) – lekcje w trybie on – line, a w tym udzielanie dodatkowych wskazówek, instrukcji oraz przesyłanie przez nauczyciela pliku, dokumentu Word, PDF, linków itp.

b) przez moduł Wiadomości w dzienniku elektronicznym, który umożliwia korespondencję z uczniami i rodzicami,

c) w sytuacjach wyjątkowych przez udostępniony rodzicom numer telefonu nauczyciela.


2) Wszystkie klasy 1-3 przechodzą na nauczanie zdalne, które będzie realizowane na platformie Teams według obowiązujących planów lekcji. Czas trwania jednostki lekcyjnej będzie uzależniony od możliwości psychofizycznych dzieci (około 30 min +
15 minut nauczyciel jest do  dyspozycji uczniów : pytania, konsultacje itp.)

 
3) Nauka zdalna uczniów klas 4-8 przebiega według obowiązujących planów lekcji 
(jednostki lekcyjne z poszczególnych przedmiotów zostały skrócone, informacje przekazuje wychowawca).


4) Wychowawcy klas 8 zbiorą w swoich klasach informacje i jeśli będzie zapotrzebowanie zostaną zorganizowane konsultacje z przedmiotów egzaminacyjnych.

 

5) Dla uczniów, którzy ze względu na niepełnosprawność lub np. warunki domowe nie będą mogli uczyć się zdalnie w domu, dyrektor szkoły organizuje  nauczanie stacjonarne.


6) Świetlica szkolna prowadzi zajęcia opiekuńcze dla uczniów, których rodzice są bezpośrednio zaangażowani w walkę z pandemią COVID-19. Rodzice tych uczniów są zobowiązani do zgłaszania dzieci na każdy kolejny tydzień zajęć do wychowawcy klasy, który przekazuje listę zgłoszonych dzieci do świetlicy szkolnej.

 

Życzymy wszystkim zdrowia i spokoju w tym trudnym czasie,

Dyrekcja szkoły

Podkategorie