Zakończenie roku szkolnego klas I-VII

 

W piątek 25 czerwca 2021 roku zakończył się wyjątkowy rok szkolny. Wyjątkowy, bowiem zdominowany przez pandemię, większości kojarzący się z nauczaniem zdalnym.
Rok szkolny, który wymagał od nas wszystkich dostosowania się do nieoczekiwanej rzeczywistości. 
Obchody związane z zakończeniem roku szkolnego 2020/2021 odbywały się w hali widowiskowo-sportowej. Poszczególne klasy miały okazję osobiście pożegnać się w miłej i serdecznej atmosferze w otoczeniu nauczycieli, kolegów, koleżanek, rodziców i najbliższych. O godz. 8.00- klasy VII, o 9.00- klasy VI, o 10.00- klasy V- IV,  o godz. 11.00- klasy II-III, a o godz. 12.00 klasy I.

Uroczystości prowadzili nauczyciele:

Czytaj więcej: Zakończenie roku szkolnego klas I-VII

Zakończenie roku szkolnego klas VIII

 

Wszystko ma swój czas… szkoła podstawowa jest etapem na drodze życia.

Taki etap zamknęliśmy jako szkolna społeczność 25 czerwca 2021 roku.

Spod skrzydeł iławskiej Trójki wyszło 72 uczniów… .

Dla przypomnienia klasa 8a składała się z 18 osób, wychowawcą była pani Edyta Komsta, a nauczycielem współorganizującym proces nauki była pani Danuta Wagner.

Klasę 8c ukończyło 27 uczniów pod opieką pani Justyny Łęgowskiej, a klasę 8d również 27 uczniów, których wychowawcą był pan Marek Słupski.

Uroczystość zakończenia roku szkolnego dla klas 8 była w tym roku wyjątkowa z wielu powodów. Przeżyliśmy wiele podniosłych i wzruszających chwil.

 

Polonez

Trudno opisać słowami moment, w którym uczniowie razem ze swoimi nauczycielami, Justyną Łęgowską, Markiem Słupskim i Michałem Maśkiewiczem, stanęli w pięknych strojach przed publicznością i wykonali taneczny pokaz do muzyki Bartosza Chajdeckiego z „Czasu honoru”.

To był magiczny moment, w którym na chwilę zatrzymał się czas… . Niezwykłość i wartość tego poloneza polegała na tym, że został on przygotowany w czasie nauki zdalnej. Determinacja uczniów, a przede wszystkim ogrom pracy wykonanej przez panią Annę Sendzik, przyniosła nam wszystkim chwile wielkiego wzruszenia.

 

  

POLONEZ więcej zdjęć

 

Pani dyrektor Grażyna Stolarska w tym roku pożegnała klasę 8c, której wychowawcą była przez kilka lat. Skierowała do uczniów, nauczycieli, pracowników szkoły i rodziców słowa, które płynęły prosto z serca:

 

 

 „…Każdy z Was jest niepowtarzalnym, wartościowym młodym człowiekiem o nieograniczonych możliwościach!

Niechaj to przesłanie towarzyszy Wam każdego dnia, daje siłę i pozwala uwierzyć w siebie. Życzę Wam wszystkim dalszych sukcesów w rozwijaniu wiedzy i myślę, że będziemy mogli być z Was dumni. Idźcie śmiało w życie z uśmiechem i wysoko uniesionym czołem. Powodzenia!

Szanowni Rodzice!

Chciałabym również Wam podziękować za współpracę, za wszelkie działania wspierające naszą szkołę, za zrozumienie oraz zaangażowanie w naukę zdalną. Wszystkim Rodzicom, na czele z Radą Rodziców szkoły, ogromnie dziękuję.

Dziękuję także Gronu Pedagogicznemu oraz Pracownikom Szkoły za włożony trud, za życzliwość i troskę o kształtowanie właściwych postaw naszej młodzieży. Z różnych powodów nie był to dla nas łatwy rok. Tym bardziej dziękuję więc Wam za podejmowany w codziennej pracy wysiłek. Dziękuję za to, że dbacie zarówno o edukację naszych wychowanków, jak też o ich bezpieczeństwo. Dziękuję za wszelkie podejmowane inicjatywy, także te mniej zauważalne, ale składające się na budowanie pozytywnego wizerunku szkoły.

Życzę Wszystkim udanego i spokojnego wypoczynku. Odpoczywajcie bezpiecznie, nabierajcie sił do dalszej nauki i pracy, bo wierzę, że po wakacjach wrócimy do normalności i wspólnej  nauki w ławkach szkolnych. Do zobaczenia w nowym roku szkolnym".

Przekazanie pocztu sztandarowego, symboliczna zmiana warty, która zawsze wzrusza i wprowadza powagę uroczystości.

W roku szkolnym 2020/2021 poczet składał się z następujących uczniów:

Maciej Migdał, Natalia Myślińska, Wiktoria Wernerowicz, Zuzanna Kraweć, Michał Kamiński oraz Anna Dreszler.

W roku szkolnym 2021/2022 w skład pocztu wybrani zostali następujący uczniowie: Filip Słomiany, Olga Gołaszewska, Kinga Jasińska, Norbert Nawrocki, Gabriela Grzywacz oraz Kornelia Woźnowska.

 

   

PRZEKAZANIE POCZTU SZTANDAROWEGO więcej zdjęć

 

Prezentacje klas 8 to kolejny piękny moment uroczystości. Każda klasa przygotowała swoją historię pobytu w szkole podstawowej. Dzięki slajdom i opowieści słownej wróciły wspomnienia. Do wręczania świadectw, nagród i wyróżnień cała klasa wraz z wychowawcą zapraszana była na środek hali. Zaproszeni rodzice odbierali gratulacje i podziękowania od dyrekcji szkoły. Był to moment, w którym jeszcze raz mogliśmy się zatrzymać, wymienić ostatnie zdania, uśmiechy i ciepłe gesty. Prezentacje klas ósmych przygotowała i koordynowała pokazy pani Marta Projs.

 

   

PREZENTACJE więcej zdjęć

 

Występy artystyczne uczniów to niespodzianka dla nauczycieli, rodziców i pozostałych ósmoklasistów. Wesoły, pełen humoru, z własną aranżacją utwór muzyczny zagrał i zaśpiewał zespół w składzie Michał Bryl, Adrian Wojenkowski, Filip Burakiewicz, Zuzanna Bogusz oraz Zuzanna Tęcza i Anna Dreszler. Zuzia Tęcza podbiła serca publiczności przepięknym wykonaniem piosenki „Ostatni raz ze swoją klasą”.

 

 

WYSTĘPY ARTYSTYCZNE Więcej zdjęć

 

Podziękowania

Uczniowie podziękowali swoim nauczycielom, rodzicom za wsparcie w tej szkolnej wędrówce. W imieniu rodziców zabrał głos pan Waldemar Myśliński, który przez wiele lat był przewodniczącym Rady Rodziców i któremu przy tej okazji Dyrekcja szkoły, złożyła serdeczne podziękowania, za olbrzymie zaangażowanie w życie szkoły oraz pomoc przy organizacji wielu ważnych wydarzeń dla Trójki.

 

  

PODZIĘKOWANIA więcej zdjęć

 

Pożegnania

Kolejnym ważnym momentem było pożegnanie pracowników szkoły.

W tym roku szkolnym panie Danuta Wagner i Mirosława Lewandowska odeszły na emeryturę.

Dyrekcja szkoły podziękowała za wiele lat pracy oraz życzyła spokojnej emerytury, zdrowia i realizacji marzeń.

Na emeryturę odeszła również pani Ewa Paczkowska oraz pani Aleksandra Jędrzejewska, pracownice naszego personelu niepedagogicznego, którym złożono podziękowania oraz życzenia wszelkiej pomyślności.

Pani Iga Kuśmirek - pedagog szkolny oraz Ojciec Karol Prandzioch zmieniają miejsce pracy. Zostaną na długo w naszej pamięci, podobnie jak pani Maria Gawrońska, która przez ostatnie lata pracowała na stanowisku pielęgniarki szkolnej.

 

    

 

Uroczystość szkolną oprawił muzycznie chór szkolny pod dyrekcją pani Aliny Jasińskiej, a dekoracje przygotowała nasza szkolna artystka Joanna Sierzputowska.

Cudowną galerię zdjęć wykonał pan Zbyszek Tomaszewski z firmy Tomcolor. Ekran do projekcji prezentacji multimedialnych udostępniła nam Biblioteka Miejska, za co serdecznie dziękujemy!

 

W imieniu Dyrekcji Szkoły i Grona Pedagogicznego wszystkim naszym uczniom, rodzicom i przyjaciołom życzymy słonecznych, pięknych i bezpiecznych wakacji!

PODSUMOWANIE EGZAMINÓW KLAS 8 W ROKU SZKOLNYM 2020/ 2021

W tym roku szkolnym egzaminy klas 8 odbyły się w dniach 25-27.05.21 r.

Przystąpiło do nich 71 uczniów z trzech zespołów klasowych.

Wczoraj zostały opublikowane wyniki, na które wszyscy zawsze bardzo czekamy.

Pomimo trudnego roku, nauki zdalnej, możemy być zadowoleni z naszych ósmoklasistów, jednocześnie mając świadomość, że są przedmioty, które wymagają ciągłej pracy i dopracowania w kolejnych latach.

Egzamin z języka polskiego: średni wynik naszej szkoły to 49% - średnia kraju 60%.

Egzamin ten, okazał się więc dość trudny dla naszych uczniów, a uzyskany wynik określa się na poziomie średnim.

Czytaj więcej: PODSUMOWANIE EGZAMINÓW KLAS 8 W ROKU SZKOLNYM 2020/ 2021

Konkurs kaligraficzny

 

Dnia 13 maja odbył się w naszej szkole Konkurs Kaligraficzny dla klas II. Wzięło w nim udział dziewięcioro uczniów, po troje z każdej klasy. Polegał na kaligraficznym przepisaniu tekstu o wiośnie. Galeria zdjęć

Cele konkursu:

- rozpowszechnianie wśród uczniów sztuki pięknego pisania,

- rozbudzanie umiejętności kształtnego, starannego i estetycznego pisania,

- rozwijanie wrażliwości na piękno języka ojczystego,

- kształtowanie charakteru – wyrabianie cierpliwości, dokładności i spokoju,

- odkrywanie oraz rozwijanie zainteresowań i talentów uczniów,

- uczenie rywalizacji w przyjaznej atmosferze. 

Czytaj więcej: Konkurs kaligraficzny

SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI DLA KLAS I-III

Dnia 10 maja odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski dla klas I-III. W tym roku ze względu na obowiązujące obostrzenia sanitarne odbywał się on w 3 w turach: oddzielnie dla klas pierwszych, drugich i trzecich. Łącznie w tym corocznym święcie poezji dziecięcej wzięło udział  21 uczniów, po dwóch z każdej klasy. Uczestnicy zaprezentowali wiersze swoich ulubionych poetów: Doroty Gellner, Jana Brzechwy, Juliana Tuwima, Agnieszki Frączek, Małgorzaty Strzałkowskiej, Hanny Niewiadomskiej i wielu innych. Recytację uczniów oceniało jury w składzie: zastępca dyrektora szkoły pani Jolanta Chalińska oraz panie: Edyta Komsta, Katarzyna Więckiewicz, Elżbieta Kozibska i Joanna Dombek, która poprowadziła konkurs. Przy ocenie dziecięcych prezentacji komisja konkursowa brała pod uwagę dobór repertuaru do wieku i osobowości dziecka, interpretację i estetykę mówienia oraz ogólny wyraz artystyczny. Więcej zdjęć

Oto laureaci konkursu:

Klasy I:
I miejsce – ex aequo Maja Kowalewska z klasy Ic
oraz Maksymilian Jankowski z klasy Ib
II miejsce – ex aequo Julia Linkner z klasy Ia
oraz Hubert Cieśliński z klasy Ib
III miejsce – ex aequo Gabriela Szczepańska z klasy Ia
oraz Lena Kamińska z klasy Ic
wyróżnienie: Nadia Wiśniewska z klasy Id

Klasy II:
I miejsce – Alicja Ołdak z klasy IIc
II miejsce – Lilianna Piasecka z klasy IIc
III miejsce – Franek Grzywacz z klasy IIb
wyróżnienie – Michał Korzeniewski z klasy IIa

Klasy III:
I miejsce – ex aequo Anna Wróblewska z klasy IIIb
oraz Alicja Miecznikowska z klasy IIId
II miejsce – ex aequo Mikołaj Gabryel z klasy IIIb
oraz Amelia Chmielewska z klasy IIIc
III miejsce – ex aequo Antoni Walczak z klasy IIIa
oraz Oliwia Kowalska z klasy IIId
wyróżnienie – Natalia Zielińska z klasy IIIa
oraz Wiktoria Figurska z klasy IIIc

Wszystkim uczestnikom i laureatom konkursu gratulujemy i życzymy dalszego rozwijania talentów recytatorskich.

Elżbieta Kozibska

Finał Szkolnego Konkursu Wiedzy o Iławie za nami!

Dnia 26 kwietnia 2021 roku w sali gimnastycznej naszej szkoły odbył się drugi finałowy etap Szkolnego Konkursu Wiedzy o Iławie. Jego celem było: rozwijanie wśród młodzieży zainteresowań historią, teraźniejszością i tożsamością Iławy oraz popularyzowanie wiedzy o dziejach, tradycji, kulturze i współczesności naszego miasta. 

Zmagania trwały od godziny 10:00. Konkurs uroczyście otworzyła swoim przemówieniem pani dyrektor Grażyna Stolarska. Nad poprawnością odpowiedzi czuwało jury w składzie: pani dyrektor Grażyna Stolarska, gość specjalny pan Dariusz Paczkowski oraz pani Dorota Świtaj. Przez cztery rundy uczestnicy, czyli trzyosobowe zespoły klas VI, mieli okazję wykazać się znajomością historii naszego miasta, jego miejsc, budynków i ulic, wiedzą o współczesnej Iławie oraz zabłysnąć zasobem wiadomości na temat iławskich legend. Całość wydarzenia uświetnił swoją obecnością pan Dariusz Paczkowski, który uprzyjemniał wszystkim zgromadzonym czas wspaniałymi opowieściami przeplatanymi anegdotami z dziejów dawnej Iławy. Wszyscy uczestnicy podołali wyzwaniu, ale ostatecznie wyłoniono finalistów pierwszego, drugiego i trzeciego miejsca. Oto oni:  

I miejsce – klasa 6 f  

1.                Michalina Bodnar  

2.                Franciszek Pachniewski 

3.                Wiktor Szczypski 

II miejsce – klasa 6 e  

1.                Igor Chomka 

2.                Filip Ekonomowicz 

3.                Aleksandra Golec  

III miejsce – klasa 6 c  

1.                Alicja Gałkus 

2.                Alicja Maciejko  

3.                Jędrzej Zieliński  

Gratulujemy zwycięzcom! Dziękujemy wszystkim uczestnikom za aktywny udział w konkursie, ogromną wiedzę i efektywną pracę zespołową. Zobacz zdjęcia

Organizatorzy: 

K. Górska 

P. Bryl 

Vivat maj, trzeci maj

Dziś 3 maja - święto państwowe. Obchodzimy je, by uczcić uchwalenie Konstytucji 3 maja (1791). Z tej okazji uczniowie naszej szkoły przygotowali apel. Serdecznie zapraszamy na film, który pomoże nam radośnie przeżyć to wyjątkowo ważne dla każdego Polaka święto narodowe.

Oto link do filmu:

https://www.youtube.com/watch?v=TjVZVg9GjOE

Kapliczki Maryjne

 

W naszej szkole została zorganizowana wystawa własnoręcznie wykonanych kapliczek maryjnych. Dzieci wykazały się pomysłowością i talentem plastycznym. Uczniowie wykonywali kapliczki indywidualnie, czasami rodzeństwa przygotowywały wspólnie kapliczkę. Młodszym dzieciom pomagali rodzice. W pracę w przygotowaniu kapliczek angażowały się całe rodziny, integrując je, pozwalając wspólnie spędzić czas. Wszystkie kapliczki są piękne, bo w ich wykonanie dzieci włożyły dużo serca. Celem przedsięwzięcia jest zachęcenie uczniów do udziału w nabożeństwach majowych. Koordynatorem wystawy jest katechetka Monika Krzywkowska Więcej zdjęć

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

 

 

W dniu 2 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, ustanowiony przez Organizację Narodów Zjednoczonych. W naszej szkole co roku aktywnie włączamy się w popularyzowanie przesłania tego dnia, którym jest rozpowszechnianie informacji na temat autyzmu oraz zwrócenie uwagi na problemy osób nim dotkniętych. Przyjmuje się, że autyzm jest, obok m.in. chorób nowotworowych i cukrzycy, jednym z najpoważniejszych zdrowotnych zagrożeń cywilizacyjnych XXI wieku. Niestety, świadomość społeczna dotycząca przyczyn zaburzenia, jego objawów i możliwości leczenia jest wciąż stosunkowo niewielka. Coroczne obchody Światowego Dnia Świadomości Autyzmu mają zachęcić do zwrócenia uwagi na takie zagadnienia jak wczesne rozpoznanie i diagnozowanie autyzmu a także izolację i dyskryminację, jakich doświadczają osoby w spektrum i ich najbliżsi.

Czytaj więcej: Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

SZKOLNY KIERMASZ WIELKANOCNY

Wielkanoc | Kwestia Smaku

W dniach 17-18 marca 2021 r. odbył się szkolny kiermasz wielkanocny. Podczas kiermaszu sprzedawano artykuły wykonane własnoręcznie m.in.: rękodzieło - dekoracje i ozdoby świąteczne, kartki, zajączki, kurki itd.

Dochód ze sprzedaży wyniósł 298 zł. 

Zebrana kwota w całości zostanie przeznaczona na wzbogacenie wyposażenia sali nr 104 (zakupione zostanie biurko nauczyciela).

Dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w kiermaszu. GALERIA ZDJĘĆ

                                                                                 Organizator: Monika Krzywkowska

Podkategorie