Polsko – moja Ojczyzno! Szkolny Konkurs Poezji Patriotycznej dla klas I – III

Dnia 21 listopada odbył się w naszej szkole Szkolny Konkurs Poezji Patriotycznej dla klas I – III. Tegoroczna edycja była okazją do upamiętnienia 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej. W konkursie wzięło udział 20 uczniów, którzy zaprezentowali piękne utwory poetyckie o tematyce ojczyźnianej i patriotycznej. Uczestnicy wzruszyli komisję konkursową oraz przybyłych gości ogromnym zaangażowaniem i dojrzałością w interpretacji utworów. Jury w składzie: zastępca dyrektora szkoły – Jolanta Chalińska oraz nauczyciele: Joanna Dombek, Edyta Komsta, Magdalena Szczuka i Elżbieta Kozibska, przy ocenie dziecięcych prezentacji brało pod uwagę: interpretację i estetykę mówienia, dykcję, dobór repertuaru do wieku i osobowości dziecka oraz ogólny wyraz artystyczny.

Oto najlepsi recytatorzy w poszczególnych grupach wiekowych:

Klasy I

I miejsce – Nadia Bryl – kl. Ia

                   Alicja Ołdak – kl. Ic
II miejsce – Wojciech Jakubowski– kl. Ic

                   Laura Mućka – kl. Ib

III miejsce – Kacper Surmacki – kl. Ib

                    Wojciech Biernacki – kl. Ia

Klasy II

I miejsce – Aniela Zielińska – kl. IIb

II miejsce – Alicja Lewandowska – kl. IIc

III miejsce – Amelia Chmielewska – kl. IIc

                    Anna Wróblewska – kl. IIb

Klasy III
I miejsce – Marika Kulesza – kl. IIIb
II miejsce – Zuzanna Treder – kl. IIIc

III miejsce – Amelia Urban – IIIa

                    Natalia Kowalewska – kl. IIIb

 

Gratulujemy wszystkim recytatorom i już dziś zapraszamy do udziału w wiosennym konkursie poezji dziecięcej. Więcej zdjęć