Dbamy o zwierzęta i zdrowo się odżywiamy

W ostatnim czasie w naszej świetlicy odbyły się zajęcia plastyczne utrzymujące nas w zimowym klimacie. Uczniowie rozwijali swój potencjał twórczy, malując farbami po folii piękne, zimowe krajobrazy. W całej świetlicy zrobiło się magicznie.

W kolejnych dniach zajmowaliśmy się tematem dokarmiania ptaków zimą oraz tym, jak można pomóc zwierzętom leśnym przetrwać tę chłodną porę roku. Z tej okazji uczniowie obejrzeli filmy edukacyjne, przybliżające ten, jakże ważny temat, a także wykonali z papieru karmniki dla ptaków.

Dnia 17.02.2021 roku naszą świetlicę odwiedził lekarz weterynarii Pan Hubert Matyjasik z Przychodni Weterynaryjnej „Mrówka”. Pan doktor przybliżył naszym wychowankom zawód lekarza weterynarii oraz pokazał narzędzia używane w codziennej pracy. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały zaproszonego gościa.

W kolejnym tygodniu tematem przewodnim w świetlicy było zdrowie. Uczniowie chętnie uczestniczyli w zajęciach poświęconych zdrowemu odżywianiu oraz aktywności fizycznej. Rozmawialiśmy o tym, jak ważną rolę w naszej diecie spełniają warzywa i owoce oraz jakie witaminy możemy w nich znaleźć. Rozwiązywaliśmy również zagadki i krzyżówki o zdrowiu. Wychowawcy pokazali dzieciom propozycje ćwiczeń i zabaw, które można wykonywać w domu. Nie zabrakło wspólnej gimnastyki przy muzyce, promującej aktywność fizyczną. Ponadto odwiedziła nas Pani pielęgniarka, która omówiła temat higieny osobistej oraz przeprowadziła warsztaty prawidłowego mycia rąk. Podsumowaniem tematu o zdrowiu było wykonanie gazetki promującej zdrowy styl życia oraz prace plastyczne, a mianowicie: owoce i warzywa malowane farbami oraz projektowanie własnej śniadaniówki.

Dnia 26.02.2021 roku obchodziliśmy w świetlicy Dzień Dinozaura. Dzieci poznały wiele ciekawostek na temat życia tych stworzeń. Wspólnie uczyliśmy się rysować przeróżne gatunki dinozaurów i wychodziło nam to świetnie. Podjęliśmy się także opieki nad jajem dinozaura, co nie było wcale łatwym zadaniem, ponieważ na każdego z opiekunów jaja czekał tor przeszkód. Wspólną zabawę zakończyliśmy tworzeniem wioski dinozaurów.

Nasza świetlica w okresie 15.02 - 26.02.2021 roku prowadziła zbiórkę darów dla zwierzaków z Iławskiego Schroniska ITOZ „Patrol Interwencyjny”. Dziękujemy wszystkim z całego serca za okazane wsparcie. Wszystkie zebrane dary zostaną przekazane naszym Małym Przyjaciołom zamieszkującym iławskie schronisko. Zobacz zdjęcia