Sp3

  • Skocz do głównej treści strony
  • Skocz do menu nawigacyjnego i logowania
  • Skocz do dodatkowych informacji

Nawigacja i wyszukiwanie

Nawigacja

  • Rekrutacja 2026/27
  • Librus
  • Facebook
  • Program "Przyjazna szkoła"
  • Program "Aktywna Szkoła"
  • Kontakt

Szukaj

Jesteś tutaj: Start

Menu główne

  • Aktualności
  • Grono Pedagogiczne
  • Dokumenty szkolne
  • O szkole
  • Specjaliści
  • Biblioteka szkolna
  • Świetlica
  • Stołówka
  • Patroni 2026
  • Asystent międzykulturowy

Strefa rodzica

  • Dokumenty bieżące
  • Klasa I - starter pack
  • Dzwonki
  • Pielęgniarka szkolna
  • Konkursy
  • Kalendarz 2025/2026
  • Rada rodziców

Strefa ucznia

  • Dzwonki
  • Doradztwo zawodowe
  • Projekt Iława - Tholen
  • Uczniowski projekt malarski: IŁAWA- THOLEN
  • Wolontariat

60 lat Trójki

  • Kartki pocztowe
  • Konkurs plastyczny
  • Gloria i Lumia

Mikołajki w IIIe

    

Z przesłaniem "Wesołych Świąt Bożego Narodzenia", wychowawca Ewa Tomaszewska.

Szalony piątek w IIIe

       

Zobacz zdjęcia

 

Lekkoatletyka

         

 

Dnia 4 grudnia uczniowie klas III a, III b, III f, III h, III i brali udział w zajęciach sportowych w SP nr 5  Programu  Lekkoatletyka dla każdego! Powstał on z potrzeby popularyzacji lekkiej atletyki  jako sportu pierwszego kontaktu wśród dzieci i młodzieży. Program ten pokazuje lekką atletykę jako sport atrakcyjny, niosący wiele radości młodszym dzieciom, a młodzieży dający satysfakcję z aktywności fizycznej, rywalizacji z rówieśnikami i zdobywania nowych umiejętności. Zasada zespołowości pozwala każdemu dziecku czerpać radość z zabawy, bez presji na indywidualne wyniki.

Pięć klas trzecich rywalizowało w konkurencjach lekkoatletycznych. Po przeprowadzeniu rozgrzewki młodzi zawodnicy przystąpili do rywalizacji. Zabawa była dla wszystkich wyśmienita, widoczny był wkładany wysiłek na miarę indywidualnych możliwości. Zwyciężyli w tych zawodach wszyscy! Po zakończeniu wspaniałej, pełnej pozytywnych emocji i radości rywalizacji sportowej, wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy programu Lekkoatletyka dla każdego!

Jolanta Chalińska                            

Spotkanie z Mikołajem

 

Dnia 6 grudnia uczniowie klas III a i III i wybrali się do Miejskiej Biblioteki Publicznej, aby spotkać się z Mikołajem, który zgodnie z tradycją odwiedza bibliotekę każdego roku. Do tej wizyty przygotowywali się wcześniej. Pisali listy do Mikołaja, w których wspominali o wymarzonych prezentach oraz  uczyli  się piosenki, która towarzyszyła spotkaniu.

 

 Poprzez białe drogi, z mrozem za pan brat

pędzą nasze sanie szybkie niby wiatr.

Biegnij koniu gniady przez uśpiony las

my wieziemy świerk zielony i śpiewamy tak:

 

 Ref. Pada śnieg, pada śnieg, dzwonią dzwonki sań

co za radość, gdy saniami można jechać w dal

gdy pada śnieg, pada śnieg, dzwonią dzwonki sań

a przed nami i za nami wiruje tyle gwiazd.

 

Zabawy i konkursy, słodycze i upominki  dostarczyły dzieciom wiele niezapomnianych przeżyć i radości. Teraz z niecierpliwością będą wyczekiwały spełnienia marzeń.

Jolanta Chalińska

Sukces uczennic z klasy VI B

                           

Uczennice naszej szkoły brały udział w XI Otwartych Mistrzostwach Pomorza, Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych na ergometrze wioślarskim, które odbyły się w Gdańsku 25 listopada 2017r. Ola Sagan z klasy VI B zdobyła pierwsze miejsce z czasem 2,03 min. Ola Wolska w czasie 2,11 dojechała na miejsce 6. Brawo dziewczyny! Gratulujemy! Więcej zdjęć

Mikołaj w bibliotece

Wszystkie dzieci Mikołaja kochają

Wszystkie dzieci na Niego czekają.

Moc prezentów każdemu przyniesie,

Każde dziecko z prezentów się cieszy….

Okres świąteczny to czas radości i wielkich marzeń wszystkich dzieci. Uczniowie klasy III h odwiedzili Bibliotekę Publiczną, gdzie czekał na nich św. Mikołaj. Podczas spotkania dzieci brały udział w różnych konkursach, śpiewały piosenki, tańczyły i co najważniejsze wręczyły Mikołajowi listy, w których napisały o swoich wymarzonych prezentach pod choinkę. Na koniec Mikołaj obdarował dzieci drobnymi upominkami. Wizyta minęła w bardzo miłej atmosferze i przyniosła naszym uczniom wiele radości. Zobacz zdjęcia

Magdalena Szczuka

Konkurs dyniowy rozstrzygnięty!

To było bardzo trudne zadanie, bo wszystkie dynie zachwycały pomysłowością, urokiem, wkładem pracy i wyglądały świetnie. Dlatego wszyscy uczestnicy dostali dyplomy i drobne upominki. Po glosowaniu jury wyróżniło 3 dynie:

I miejsce – dynia nr 8 – wspaniała para młoda autorstwa Maksymiliana Brymerskiego z klasy III d 

II miejsce – dynia nr 12 – uroczy kocur Alicji Kwiatkowskiej z klasy III h

III miejsce – dynia nr 4 – wesoły Spongebob Jakuba Zielińskiego z klasy IIIa

Publiczność, czyli uczniowie, rodzice i nauczyciele, też wybrała swojego faworyta. Została nim dynia nr 6 – świetny Minionek Alexa Piotrowskiego z klasy II b

 

Gratulujemy wszystkim super pomysłów i starannego wykonania, a przede wszystkim chęci do zabawy, bo przecież o to w tym wszystkim chodzi. Więcej zdjęć

Wystawa czytelnicza

       

Zdjęcia z wystawy czytelniczej pt.: "Czytanie to kochanie". 

Bajkowy piątek

…trochę zaspany, ale kolorowy. Królowały piękne księżniczki, ale był też śliczny czerwony kapturek i żółciutki pokemon. A jaka myszka Miki! Reszta głosowała na dynie. Zobacz zdjęcia

Obchody Święta Niepodległości w świetlicy

W tygodniu poprzedzającym Święto Niepodległości dzieci ze świetlicy szkolnej przygotowywały wspólnie z wychowawcami oraz asystentem flagi, godła, łańcuchy biało- czerwone, orły metodą orgiami, a także poznały sylwetkę Marszałka Polski Józefa Piłsudskiego. Uczyły się także piosenki „Jestem Polakiem”.

Czytaj więcej: Obchody Święta Niepodległości w świetlicy

Dzień Niepodległości

Dnia 10 listopada odbył się apel upamiętniający dzień 11 listopada – dzień odzyskania przez Polskę niepodległości po 123 latach zaborczej niewoli. Data ta wiąże się z jednym z najszczęśliwszych wydarzeń w historii naszego państwa oraz postacią marszałka Józefa Piłsudskiego. Akademię z okazji naszego narodowego święta przygotowali uczniowie klas IV, V, VI i VII pod opieką p. Sylwii Lewandowskiej i p. Marty Projs. Deklamowaniu wierszy towarzyszył szkolny chór pod dyrygenturą p. Aliny Jasińskiej, który zaśpiewał piękne i wzruszające pieśni patriotyczne. Dekoracje uświetniające przedstawienie zostały przygotowane przez panie Wiesławę Klimek i Justynę Laskowską. Uczniowie zaprezentowali utwory przedstawiające cierpienie Polaków w trudnych czasach zaborów. Słowom wierszy przysłuchiwali się uczniowie klas II-VII wraz z nauczycielami. Zobacz zdjęcia

Więcej artykułów…

  1. Drodzy rodzice!
  2. Wizyta w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt
  3. Czytanie to kochanie
  4. Dzień Edukacji Narodowej
  5. Muzykoterapia w Ic
  6. Konkurs karykatur
  7. Zajęcia dodatkowe w świetlicy
  8. Do wszystkich przyjaciół zwierząt…
  9. Samorząd Uczniowski wybrany!
  10. Międzynarodowy piątek

Strona 58 z 67

  • start
  • Poprzedni artykuł
  • 53
  • 54
  • 55
  • 56
  • 57
  • 58
  • 59
  • 60
  • 61
  • 62
  • Następny artykuł
  • koniec
Zamknij informacje

Dodatkowe informacje

logo_kolor.png
program_dla_szkol.png

Nowości

  • Zebranie Rodziców/Opiekunów przyszłorocznych klas pierwszych
  • Wicemistrzowie Województwa i Król Strzelców w naszych szeregach!
  • BERLINKI MINI HANDBALL LIGA
  • Informator o szkołach powiatu iławskiego.
  • WYNIKI OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADY O JANIE PAWLE II

Popularne

  • Grono pedagogiczne
  • Dzwonki
  • Konkurs historyczny
  • Saint Patrick's Day
  • Obowiązek informacyjny RODO

Rodo

  • Informacje o przetwarzaniu danych
  • Obowiązek informacyjny RODO
  • Polityka prywatności
  • Regulamin serwisu
Akceptuję

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies

Serwis wykorzystuje pliki cookies m.in. w celu poprawienia jej dostępności, personalizacji, obsługi kont użytkowników czy aby zbierać dane, dotyczące ruchu na stronie. Każdy może sam decydować o tym czy dopuszcza pliki cookies, ustawiając odpowiednio swoją przeglądarkę.

Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności i Regulaminie.

Twoja prywatność jest dla nas ważna

Właściciel serwisu gromadzi i przetwarza dane o użytkownikach (w tym dane osobowe) w celu realizacji usług za pośrednictwem serwisu. Dane są przetwarzane zgodnie z prawem i z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. Przetwarzanie części danych może być powierzone innym partnerom.


Obowiązek Informacyjny

Polityka Prywatności

O ciasteczkach

Korzystaj bezpiecznie z internetu