Wizyta w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt

SCHRONISKO to azyl dla bezdomnych zwierząt.
Miejsce, gdzie nieważna jest metryka, ani wygląd.
To miejsce, w którym każdy niechciany zwierzak
znajdzie ciepły kąt i pełną miskę.
24 października 2017 r. uczniowie klas 3a i 3d odwiedzili Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt i zawieźli ok. 70 kg karmy, koce, kołdry, poduszki i inne rzeczy potrzebne do ocieplenia psich bud.
Czytanie to kochanie

Czytanie to kochanie, czyli dlaczego warto poświęcić dziecku chwilę na wspólną lekturę.
Książka powinna towarzyszyć dziecku od jego najmłodszych lat – dzięki niej rodzice nie tylko w ciekawy sposób spędzają czas ze swoją pociechą, ale okazują maluchowi miłość, troskę oraz dają mu ogromną dawkę poczucia bezpieczeństwa. Eksperci kampanii "Przerwa na wspólne czytanie" organizowanej przez Kinder Mleczna Kanapka wyjaśniają, dlaczego warto znaleźć chwilę na lekturę z dzieckiem.
Dzień Edukacji Narodowej

W piątek 13 października w całej szkole zapanowała uroczysta atmosfera, a to za sprawą przypadającego w sobotę corocznego Dnia Edukacji Narodowej oraz nie mniej ważnej uroczystości ślubowania tegorocznych pierwszaków. Pierwsi w szkole pojawili się uczniowie klas pierwszych, ubrani galowo w towarzystwie swoich bliskich. Uroczystego pasowania na ucznia dokonała pani dyrektor Barbara Żuchowska, a dzieci potwierdziły przynależność do społeczności uczniowskiej odciśnięciem na papierze czerwonego śladu własnego paluszka. Uroczystość została przygotowana przez panie: Ewelinę Budniewską–Treder i Alfredę Woźnicką–Karwowską we współpracy z wychowawczyniami klas pierwszych: Katarzyną Więckiewicz, Barbarą Rykaczewską, Elżbietą Kozibską, Mirosławą Lewandowską i Magdaleną Pernak. Dekoracje wykonała pani Joanna Sierzputowska, a oprawę muzyczną pani Alina Jasińska z chórem szkolnym „Tęczowe Nutki”. Całość nadzorowała zastępca dyrektora pani Danuta Wagner.
Muzykoterapia w Ic

W dniu 6 października czyli podczas "szalonego piątku" nasza klasa poza chodzeniem w śmiesznych buźkach, brała udział w zajęciach z muzykoterapii. Klasę odwiedziło małżeństwo z Nowego Miasta Lubawskiego Barbara i Florian Matczak, którzy na dłuższy czas ujarzmili rozbrykane ananasy z naszej klasy.
Uczniowie w ciszy i skupieniu usłyszeli relaksujące dźwięki, które rozlegały się w naszej sali. Było wiele doznań od spokoju i harmonii po łzy wzruszenia, radość, euforię czy wrażenie stąpania po niebie. Państwo Matczakowie sztukę muzykoterapii dogłębnej - komórkowej, wg metody dr Barbary Romanowskiej, poznali w Akademii Dźwięku w Gdańsku. Więcej zdjęć
Konkurs karykatur

W związku z obchodami Dnia Komisji Edukacji Narodowej, w świetlicy szkolnej zorganizowano konkurs na karykaturę ulubionego pracownika naszej szkoły.
Wśród wielu ciekawych i śmiesznych prac wyłoniliśmy następujących zwycięzców:
Zajęcia dodatkowe w świetlicy
W świetlicy SP Nr 3 w Iławie w roku szkolnym 2017 / 2018 mają miejsce następujące zajęcia dodatkowe:
1. Kierownik świetlicy:
- Maria Marciniak – administracja świetlicy i stołówki, wychowawca w świetlicy,
harcerstwo ( zbiórki: poniedziałek i wtorek 17.00 – 18.00 ).
Do wszystkich przyjaciół zwierząt…

Informujemy, że na początku października rozpoczęliśmy ogólnoszkolną akcję: „Pomagamy bezdomnym zwierzętom przetrwać zimę” w ramach której zbieramy dary: suchą i mokrą karmę dla psów i kotów, koce, poduszki, środki pielęgnacji dla zwierząt, pojemniki i miski na karmę, które przekażemy dla lokalnego SCHRONISKA DLA BEZDOMNYCH ZWIERZĄT w IŁAWIE.
Samorząd Uczniowski wybrany!
Przewodniczącą została Ola Stadnicka, która otrzymała 115 głosów. Zastępcami są Zuzia Kotłowska (75 głosów) i Zosia Kwietko-Bębnowska (55 głosów). Asystentkami zostały Patrycja Ostapiuk (24 głosy) i Oliwia Otręba (22 głosy). GRATULUJEMY I ŻYCZYMY OWOCNEJ PRACY!
Międzynarodowy piątek

Dzisiejszy szalony piątek miał być międzynarodowy ale pewnie za sprawą wczorajszego meczu, większość przebierańców wybrała nasze barwy. Zdarzały się jednak wyjątki: kolorowa Hiszpanka i tajemniczy wschodni jegomość, który przyciągnął największe zainteresowanie. Więcej zdjęć
Autor: Agnieszka Góralska
Co u pierwszej klasy?

5 października klasa I c wraz z p. Magdaleną Pernak przeprowadziła „Kuchenne Rewolucje” w swojej sali. „Dary Jesieni”, które klasa gromadziła w tygodniu wykorzystała w 100% serwując owocowe sałatki, warzywne przekąski czy koktajle z ananasa i selera naciowego. Chłopcy i dziewczęta bardzo zaangażowali się w pracę recytując „Na straganie”, a i pomocna dłoń jednej z mam była nieoceniona: p. Ewa recytowała zagadki i zachęcała do skosztowania specjałów. Liczymy, że o najmłodszych kucharzach w szkole jeszcze nie raz usłyszymy. Oto fotorelacja