Kolejny, pracowity rok szkolny za nami!

W piątek 24 czerwca we wszystkich szkołach naszego kraju zakończył się rok szkolny 2021/2022, również w naszej szkole. Uroczystości kończące odbyły się w kilku etapach, z podziałem na grupy wiekowe.

O godzinie 9.00 w miejskiej hali widowiskowo-sportowej miało miejsce uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022 grupy wiekowej klas I-III. Przy licznie zgromadzonych rodzicach, uczniach i nauczycielach rozpoczęto galę przez wprowadzenie szkolnego pocztu sztandarowego i odśpiewanie hymnu państwowego przez młodszą grupę dziewczynek należących do chóru szkolnego. Następnie głos zabrała pani dyrektor szkoły Grażyna Stolarska. Podziękowała wszystkim za wysiłek i pracę w mijającym roku szkolnym. Zwróciła uwagę, że był to kolejny trudny okres w polskich szkołach. Ze względu na wybuch wojny na Ukrainie rok szkolny kończy w naszej szkole 46 uczniów z tego kraju, którzy znaleźli tu, w tym trudnym dla nich czasie opiekę, wychowanie i edukację oraz wszelkie możliwe wsparcie. Życzyła wszystkim udanych wakacji i bezpiecznego powrotu do szkoły we wrześniu.

Po części oficjalnej nastąpiła prezentacja klas. Począwszy od klas pierwszych, dla których była to pierwsza taka uroczystość , uczniowie wraz z wychowawczyniami, wychodząc przed zebrane audytorium odbierali z rąk swoich pań świadectwa oraz nagrody za osiągnięte sukcesy w nauce i konkursach. Każde dziecko otrzymało też gratulacje od pani dyrektor Grażyny Stolarskiej i pani wice dyrektor Jolanty Chalińskiej.

Dla uczennicy klasy III c Alicji Ołdak był to szczególny dzień. Z rąk pani dyrektor odebrała statuetkę Prymus - Junior Mądra Sówka, a jej rodzice List Gratulacyjny. Statuetka została przyznana po raz pierwszy w historii szkoły, za wysokie wyniki w nauce, 100% frekwencję przez okres trzech lat, wzorowe zachowanie oraz sukcesy w ogólnopolskich konkursach przedmiotowych. Gratulujemy Ali i jej rodzicom! Mamy nadzieję, że Ala znajdzie w kolejnych latach godnych naśladowców.

Uroczystość zakończyło wspólne odśpiewanie kultowej piosenki „Znowu są wakacje”.

Do zobaczenia po wakacjach.