Wycieczka do Łeby

Klasa IV E i grupa uczestników z klasy IV B pod opieką organizatorki wycieczki pani Urszuli Wieńskiej oraz nauczycieli-opiekunów udali się na dwudniową wycieczkę do Łeby. Uczniowie odwiedzili Sea Park, centrum edukacji i zabawy w województwie pomorskim. Jest to pierwszy w Polsce park, w którym znajdują się foki bałtyckie, a także pochodzące z dalszych rejonów uchatki kalifornijskie. Atrakcje parku nawiązują do historii i kultury Pomorza. Na terenie parku znajdują się liczne place zabaw dla dzieci. Następnie czwartoklasiści skorzystali z oferty Centrum Edukacji i Promocji Regionu w Szymbarku, które jest miejscem nietuzinkowym i kształcącym, położonym w samym sercu Kaszub, u stóp największego wzniesienia na Pomorzu - góry Wieżycy. Dzieci uczestniczyły w bardzo interesującej wycieczce, będącej lekcją historii. W towarzystwie przewodnika dzieci zobaczyły m. in.: Najdłuższą Deskę Świata, Dom Sybiraka, Bunkier TOW "Gryf Pomorski", Kaszubski Świat Bajek, czy Największy Koncertujący Fortepian Świata. Jedną z najbardziej charakterystycznych atrakcji znajdującą się w CEPR jest "Dom do Góry Nogami", który wywołał ogromne emocje wśród naszych uczniów - na własnej skórze mogli odczuć efekty zawirowań błędnika. Te niebywałe atrakcje poprzedził wielokilometrowy spacer brzegiem morza, który rozpoczął się od unikalnych i pięknych, ruchomych wydm położonych w Słowińskim Parku Narodowym, pomiędzy jeziorem Łebsko, a morzem. Podróż zakończyła się w ośrodku turystycznym, gdzie dzieci nocowały. Zobacz zdjęcia. s.p.