Dzień Edukacji Narodowej

W piątek 13 października w całej szkole zapanowała uroczysta atmosfera, a to za sprawą przypadającego w sobotę corocznego Dnia Edukacji Narodowej oraz nie mniej ważnej uroczystości ślubowania tegorocznych pierwszaków. Pierwsi w szkole pojawili się uczniowie klas pierwszych, ubrani galowo w towarzystwie swoich bliskich. Uroczystego pasowania na ucznia dokonała pani dyrektor Barbara Żuchowska, a dzieci potwierdziły przynależność do społeczności uczniowskiej odciśnięciem na papierze czerwonego śladu własnego paluszka. Uroczystość została przygotowana przez panie: Ewelinę Budniewską–Treder i Alfredę Woźnicką–Karwowską we współpracy z wychowawczyniami klas pierwszych: Katarzyną Więckiewicz, Barbarą Rykaczewską, Elżbietą Kozibską, Mirosławą Lewandowską i Magdaleną Pernak.  Dekoracje wykonała pani Joanna Sierzputowska, a oprawę muzyczną pani Alina Jasińska z chórem szkolnym „Tęczowe Nutki”. Całość nadzorowała zastępca dyrektora pani Danuta Wagner.

Po ślubowaniu na sali gimnastycznej odbył się uroczysty apel poświęcony  Dniu Edukacji Narodowej.  W towarzystwie pocztu sztandarowego szkoły odśpiewano hymn państwowy, po czym głos zabrała pani dyrektor Barbara Żuchowska, która podziękowała nauczycielom i wszystkim pracownikom za ich pracę oraz złożyła najserdeczniejsze życzenia.  Po części oficjalnej nastąpiła część artystyczna przygotowana przez Dziecięce Kółko Teatralne „Pierrot” prowadzone przez panią Edytę Meredyk-Szczesiak, która była autorką scenariusza i tekstów piosenek wykonanych przez chór szkolny. Wszyscy nauczyciele otrzymali tego dnia mnóstwo serdecznych i ciepłych słów.  Dziękujemy!!! Więcej zdjęć. A.D.