Szkolny Konkurs Kaligrafii

 

Dnia 28 maja 2019 r. odbył się Szkolny  Konkurs Kaligrafii dla uczniów klas I "Mistrz Kaligrafii" 

Wzięło w nim udział 8 uczniów z klas 1a, 1b, 1c i Id. Główne cele tych zmagań to przede wszystkim promowanie sztuki pięknego pisania, uwrażliwienie na piękno pisma odręcznego, rozbudzanie umiejętności kształtnego, starannego i estetycznego pisania, kształtowanie charakteru, wyrabianie cierpliwości, dokładności i spokoju, rozwijanie wrażliwości na piękno języka ojczystego oraz budzenie szacunku dla tradycji kaligrafii, która jest nie tylko sposobem przekazywania informacji i posiada walory estetyczne, ale kształtuje i odzwierciedla charakter piszącego. Zadaniem uczestników było kaligraficzne przepisanie wiersza Juliana Tuwima pt. „ Abecadło” ze szczególnym zwróceniem uwagi na: estetykę prac, piękno liter i czytelność pisma.

Mistrzem Kaligrafii  

 Został  uczeń :

Antoni Walczak kl. I a

II MIEJSCE :

Alicja Jankowska kl. I b i Zuzanna Musielska kl. I c

III MIEJSCE:

Anna Wróblewska kl. I b

Gratulujemy laureatom i wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w konkursie!

 

Jolanta Chalińska