MAM PROŚBĘ – PAMIĘTAJCIE O NAS, JAK ODEJDZIEMY NA WIECZNĄ WARTĘ…

2 września nasza szkoła wzięła udział w akcji „Przerwany Marsz 1939 – 2019”. Jej celem było symboliczne dokończenie przez przedstawicieli wojennego pokolenia przerwanej 80 lat temu edukacji. Jak mówią inicjatorzy tego wydarzenia: „Projekt „Przerwany Marsz” jest próbą stosownego podziękowania pokoleniu Dzieci Wojny za to co zrobili dla Polski, mimo tego, że czas okupacji, który naznaczył ich dzieciństwo, z pewnością skruszył przekonanie o dobru drzemiącym w ludziach i sprawiedliwości dziejowej”.

Po wzięciu udziału w rozpoczęciu roku szkolnego 2019/20 nasi goście – p. Estera Strzelec i p. Stefan Opaliński spotkali się z uczniami, aby podzielić się z nimi swoimi wojennymi wspomnieniami. Uczniowie kl. V b, VI a, VI c i VIII d byli bardzo zainteresowani tymi opowieściami, zadawali wiele pytań i z wielką ciekawością słuchali odpowiedzi. 

Bardzo dziękujemy p. Esterze i p. Stefanowi za tę wspaniałą lekcję historii.

 

Nie pozwólmy im odejść - Polskim Dzieciom Wojny - bez należytego oddania hołdu i czci oraz stosownego podziękowania za ich życie, za to co zrobili dla Polski.

Polskie Dzieci Wojny to nasze Babcie i nasi Dziadkowie, osoby urodzone przed zakończeniem II wojny światowej (8.05.1945 r.) - ostatni świadkowie tamtych tragicznych dni. Wiecej zdjec